“Mən həyatı seçirəm” adlı maarifləndirmə layihəsi çərçivəsində növbəti tədbir keçirildi
BMT-nin Baş Assambleyasının 20 sentyabr 1993-cü il tarixli qətnaməsinə müvafiq olaraq 15 may tarixi bütün dünyada “Beynəlxalq Ailə günü” kimi qeyd olunur. Bu əlamətdar günlə bağlı Respublikamızda bir çox layihələr, tədbirlər həyata keçirilir. Hər il olduğu kimi bu il də Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən “Beynəlxalq Ailə günü” ilə bağlı tədbirlər planı hazırlanıb.
“Beynəlxalq Ailə Günü”nün tədbirlər planına əsasən “Mən həyatı seçirəm” adlı maarifləndirmə layihəsi çərçivəsində  növbəti  tədbir 4 may 2017-ci il tarixində saat 10:00-da Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Pirşağı qəsəbəsində yerləşən “Gilavar” sanatoriyasının mədəniyyət evində məskunlaşan Şuşa rayonundan olan məcburi köçkün ailələri ilə üçün keçirilib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyevanın, Şuşa rayon icra hakimiyyəti başçısının müavini Vüsalə Fətəliyevanın, Komitənin, Bakı şəhər Baş Səhiyyə İdarəsinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə cəmiyyətin əsas sosial təsisatlarından olan ailə institutu və onun ətrafında gedən proseslər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tədbirin davamı olaraq, ilkin olaraq qəsəbədə məskunlaşmış yaşlı nəslin nümayəndələrinin, qadın və uşaqların müayinəsi keçirilib. Ümumilikdə ailələrin 3 gün ərzində müayinəsi nəzərdə tutulub.

Прошло очередное мероприятие в рамках широкомасштабного проекта под названием «Я выбираю жизнь»
В соответствии с резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН от 20 сентября 1993-го года каждый год 15 мая в мире отмечают «Международный день семьи», и в соответствии с этим в республике проводятся различного рода проекты и мероприятия. Ежегодно Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей подготавливает план мероприятий для проведения «Международного дня семьи».
В соответствии с этим планом 4 мая 2017-го года в рамках проекта «Я выбираю жизнь» в доме культуры санатория «Гилавар», расположенного в поселке Пиршагы Сабунчинского района, прошло мероприятие для вынужденных переселенцев из города Шуша.
Выступивс речью на мероприятии, заместитель председателя Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Айнур Софиева, заместитель главы Исполнительной Власти города Шуша Вусаля Фаталиева, представители Главного Управления Здравоохранения города Баку затронули такие темы как, институт семьи, и проходящие вокруг него процессы.
В рамках мероприятия был проведен медицинский осмотр, который продлится 3 дня, и которым смогут воспользоваться дети, женщины и пожилые люди из семей вынужденных переселенцев.