Bakı Ali Neft Məktəbində “Məişət zorakılığına YOX deyək!” adlı tədbir keçirilib
“Azərbaycan Respublikasında məişət zorakılığı ilə mübarizəyə dair 2020-2023-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın 12.2.6-cı “Məişət zorakılığının qarşısının alınması və onunla mübarizə mövzusunda ali təhsil və peşə təhsili müəssisələrində mühazirə və seminarların təşkili” bəndinə uyğun olaraq həyata keçirilən tədbirlərin davamı kimi 13 mart 2023-cü il tarixdə Bakı Ali Neft Məktəbində tələbələrlə görüş keçirilib.
Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən həyata keçirilən görüşdə 60-dan çox tələbə iştirak edib. Dövlət Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin əməkdaşları Rafiq Mahmudov və Səmra Əliyeva görüşdə çıxış edərək, tələbələrə zorakılıq, məişət zorakılığı, məişət zorakılığının növləri, müdafiə mexanizmləri, eyni zamanda ölkəmizdə məişət zorakılığı ilə mübarizə istiqamətində mövcud qanunvericilik aktları və həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat veriblər.
Görüşdə “Özümüzü məişət zorakılığından necə qorumalıyıq?” adlı təqdimat, “Azərbaycan ailəsi” film festivalına təqdim edilmiş “Affekt”, “Onlardan biri mənəm” filmləri və mövzu ilə bağlı məlumatlandırma posteri tələbələrə nümayiş etdirilib.

An event was held called "Let's say NO to domestic violence!"
On March 13, 2023, a meeting with students was held at the Baku Higher Oil School as a continuation of the events held according to Article 12.2.6 on the "Organization of lectures and seminars in higher education and vocational education institutions on the prevention and fight against domestic violence" of the "2020-2023 National Action Plan on Combating Domestic Violence in the Republic of Azerbaijan".
More than 60 students participated in the meeting held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the support of the Ministry of Education. Rafig Mahmudov and Samra Aliyeva, employees of the Department of Family Affairs of the State Committee informed the students about violence, domestic violence, types of domestic violence, protection mechanisms, as well as existing legislative acts and measures implemented in our country to combat domestic violence.
At the meeting, the "How should we protect ourselves from domestic violence?" presentation, and the films "Affect", and "I am one of them" submitted to the "Azerbaijan family" film festival, and an informative poster on the subject were shown to the students.