“Qızlar Müzakirəyə Qoşulur” layihəsi çərçivəsində Lerik rayonundan olan məktəbli qızlar ilə onlayn fortmatda görüşü baş tutub
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin “Qızlar Müzakirəyə Qoşulur” layihəsi çərçivəsində Lerik rayonundan olan məktəbli qızlar ilə onlayn fortmatda görüşü baş tutub.
“Stereotiplərə, Komplekslərə Yox Deyək!” adlı görüşdə Uşaq məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Təranə Piriyeva, Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri və Lerik rayonundan 40 məktəbli qız iştirak edib.
Tədbir zamanı "Stereotip", "Kompleks nədir?", "Yeniyetmə dövründə uşaqlarda baş verən fizioloji dəyişikliklər" “Erkən nikahın psixoloji və fizioloji fəsadları”, “Ailədə qızlara qarşı stereotiplərin aradan qaldırılması yolları” mövzularında Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri tərəfindən iştirakçılara ətraflı məlumat verilib.

The meeting with schoolgirls from Lerik district took place in an online format in the framework of the "Girls Join the Discussion" project
Within the framework of the "Girls Join the Discussion" project of the Assembly of Children's Ambassadors operating under the State Committee on Family, Women and Children Affairs, meeting with schoolgirls from Lerik district took place in online format.
Representatives of the State Committee, the Assembly of Children's Ambassadors and schoolgirls from Lerik region took part in the meeting "Let's say no to stereotypes and complexes!".
During the event, members of the Assembly of Children's Ambassadors gave detailed information to the participants on the topics "Stereotype", "What is a complex?", "Physiological changes in children during adolescence", "Psychological and physiological consequences of early marriage", "Ways to eliminate stereotypes against girls in the family".