UADM-lar tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
23 fevral 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günündə vətəndaşlar həm Mərkəzlərdə, həm də UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda - Ağdam rayonunun İmamqulubəyli, Goranboy rayonunun Nadirkənd, Göygöl rayonunun Mollacəlilli, Hacıqabul rayonunun Qızılburun, İsmayıllı rayonunun Kürdmaşı, Saatlı rayonunun Dəllər, Zaqatala rayonunun Muğanlı, Zərdab rayonunun Dəkkəoba kənd və qəsəbələrində səyyar şəkildə keçirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlar tərəfindən daxil olan müraciətlər arasında ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaq inkişafı, uşaqla ünsiyyət, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək, həmçinin UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (aktiv terapiya, psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, inkişafetdirici məşğələ) kimi məsələlər yer alıb.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı 125 müraciət dinlənilib və onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib

Очередной день открытых дверей провели ЦПДС с участием психологов, социальных работников и юристов
23 февраля 2023 года в Центрах поддержки детей и семьи (ЦПДС) Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей состоялся очередной «день открытых дверей» с участием психологов, социальных работников и юристов.
В День открытых дверей граждане собрались как в Центрах, так и в некоторых районах, где действуют ЦПДС – Имамгулубейли Агдамского района, Надиркенд Геранбойского района, Моллахалиллы Гейгельского района, Гызылбурун Гаджигабульского района, Курдмаши Исмаиллинского района, Даллар Саатлинского района, Муганлы Загатальского района, Даккаоба Зардабского районов.
Среди обращений, поступивших гражданами на прием были регулирование внутрисемейных отношений, развитие ребенка, общение с детьми, психолого-социальная помощь, насилие в семье, алименты, лечение, юридическая помощь, социальные выплаты, трудоустройство, поддержка лиц с инвалидностью.
В день «Открытых дверей» было выслушано 125 обращений, связанных с различными проблемами, и гражданам была оказана соответствующая поддержка в их решении.