UADM əməkdaşları üçün onlayn təlim keçirilib
13 yanvar 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) əməkdaşlarına Dövlət Komitəsinin Kommunikasiya Strategiyası və Sosial Media Siyasəti ilə bağlı təlim keçirilib.
Təlimdə 25 nəfər Mərkəz əməkdaşı iştirak edib.
Çıxış edən Dövlət Komitəsinin Analitik təhlil və informasiya təminatı şöbəsinin müdiri Elgün Səfərov günümüzdə sosial medianın təsir imkanlarının əhəmiyyətini qeyd edərək, cəmiyyətdə nümunəvi ailələrin, uğurlu qadınların, istedadlı uşaqların təbliği istiqamətində dövlət qurumu nümayəndələrinin, eləcə də hər bir vətəndaşın aktiv olmasının vacibliyini vurğulayıb.
Sözügedən sənədlərdə nəzərdə tutulan məqsədlər, prinsiplər, UADM-lərin sosial media səhifələrinin peşəkar idarə edilməsi istiqamətində qayda və təlimatlar diqqətə çatdırılıb. Eyni zamanda mərkəzlərin səhifələrinin təhlükəsizliyinin və aktivliyinin təmin edilməsi, vətəndaş müraciətlərinin cavablandırılması qaydaları izah olunub.
Yekunda iştirakçıların sosial şəbəkələrin idarə edilməsi üzrə qarşılaşdıqları problemlər müzakirə edilib.

An online training was held for the staff of the Child and Family Support Centres under the State Committee
On January 13, 2023, an online workshop was conducted for the staff of the Child and Family Support Centres under the State Committee for Family, Women and Children Affairs on the use of social media. The training was attended by 25 employees of the Centre.
The representative of the State Committee Mr. Elgun Safarov highlighted the relevance of social media opportunities today and emphasized the importance of active work of representatives of state structures and every citizen to promote exemplary families, successful women and talented children in the society.
During the workshop the participants were informed about the "Communication Strategy" and the "Social Media Policy" of the State Committee.
The security and activity of the centres' official social media accounts, management methods, rules for responding to citizens' requests as well as recommendations for information exchange were mentioned.