Uşaq hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı maarifləndirmədə iştiraka dəvət edirik
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən uşaq və yeniyetmələr arasında sağlam həyat tərzinin təbliği, zərərli vərdişlərin qarşısının alınması, uşaqların sağlamlığına təsir göstərən ekoloji, məişət və qida problemlərinin aradan qaldırılması, bu istiqamətdə valideyn məsuliyyətinin, uşaqlara diqqətin gücləndirilməsi, eləcə də əhalinin, xüsusilə yeniyetmələrin erkən nikahın mənfi nəticələrinə dair məlumatlılıq səviyyəsinin daha da artırılması ilə bağlı müvafiq dövlət, qeyri-hökumət və beynəlxalq təşkilatlar ilə əməkdaşlıq çərçivəsində mütəmadi olaraq ictimai maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirilir.
Dövlət Komitəsi tərəfindən “Erkən nikah valideyni cinayətkar edir!”, “Müdafiəsiz uşaqlarının səsi ol. Qaynar xəttə zəng et! 116-111”, “Uşaqlarımız üçün üç hə – Sevgi! Anlayış! Qayğı!”, “Uşaqlara qarşı zorakılıqla mübarizə aparaq! Qaynar xəttə zəng et! 116-111”, “Kiber zorakılığa son!”,“Kiber cinayət də cinayətdir!”, “Övladının problemlərini dinlə! İntihardan qoru!” və “Uşaq əməyinə - yox! Xoşbəxt uşaqlığa – hə!” mövzusunda elektron poster və stikerlər tərtib edilib. Hazırlanan materiallar əhalinin sıx toplaşdığı ictimai məkanlarda nümayiş etdiriləcək.
Təbliğat kampaniyasının əhəmiyyətini nəzərə alaraq KİV nümayəndələrini əməkdaşlığa çağırırıq. Aşağıda qeyd edilən link vasitəsilə elektron materialları yükləyib paylaşaraq, maarifləndirmə işinə siz də öz töhfənizi verə bilərsiniz.

We invite you to participate in the enlightening program on the protection of child rights
Public awareness-raising measures regarding promotion of a healthy lifestyle among children and adolescents, prevention of harmful habits, elimination of environmental, domestic and food problems affecting children's health, strengthening of parental responsibility and attention to children in this direction, as well as further increasing the level of awareness of the population, in particular, teenagers about the negative consequences of early marriage, are carried out regularly by the State Committee for Family, Women and Children Affairs, within the framework of cooperation with the relevant government, non-government and international organizations.
"Early marriage makes a parent a criminal!", "Be the voice of defenseless children" Call the hotline! 116-111", "Three yeses for our children - Love! Understanding! Care!", "Let's fight violence against children! Call the hotline! 116-111", "End cyber violence!", "Cybercrime is also a crime!", "Listen to your child's problems! Protect from suicide!" and "No to child labor!" “Yes! - to a happy childhood" electronic posters and stickers were prepared by the State Committee. Prepared materials will be displayed in public places where the population gathers densely.
Considering the importance of the propaganda campaign, we call on the media representatives to cooperate. You can also contribute to education by downloading and sharing electronic materials through the link below.