Uşaq hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı maarifləndirmədə iştiraka dəvət edirik
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən uşaq və yeniyetmələr arasında sağlam həyat tərzinin təbliği, zərərli vərdişlərin qarşısının alınması, uşaqların sağlamlığına təsir göstərən ekoloji, məişət və qida problemlərinin aradan qaldırılması, bu istiqamətdə valideyn məsuliyyətinin, uşaqlara diqqətin gücləndirilməsi, eləcə də əhalinin, xüsusilə yeniyetmələrin erkən nikahın mənfi nəticələrinə dair məlumatlılıq səviyyəsinin daha da artırılması ilə bağlı müvafiq dövlət, qeyri-hökumət və beynəlxalq təşkilatlar ilə əməkdaşlıq çərçivəsində mütəmadi olaraq ictimai maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirilir.
Dövlət Komitəsi tərəfindən “Erkən nikah valideyni cinayətkar edir!”, “Müdafiəsiz uşaqlarının səsi ol. Qaynar xəttə zəng et! 116-111”, “Uşaqlarımız üçün üç hə – Sevgi! Anlayış! Qayğı!”, “Uşaqlara qarşı zorakılıqla mübarizə aparaq! Qaynar xəttə zəng et! 116-111”, “Kiber zorakılığa son!”,“Kiber cinayət də cinayətdir!”, “Övladının problemlərini dinlə! İntihardan qoru!” və “Uşaq əməyinə - yox! Xoşbəxt uşaqlığa – hə!” mövzusunda elektron poster və stikerlər tərtib edilib. Hazırlanan materiallar əhalinin sıx toplaşdığı ictimai məkanlarda nümayiş etdiriləcək.
Təbliğat kampaniyasının əhəmiyyətini nəzərə alaraq KİV nümayəndələrini əməkdaşlığa çağırırıq. Aşağıda qeyd edilən link vasitəsilə elektron materialları yükləyib paylaşaraq, maarifləndirmə işinə siz də öz töhfənizi verə bilərsiniz.

Приглашаем принять участие в обучении по защите прав детей
Проводиться просветительная деятельность  Государственным комитетом по проблемам семьи, женщин и детей в сфере здорового образа жизни среди детей и подростков, профилактика вредных привычек, устранение экологических, бытовых и пищевых проблем, влияющих на здоровье детей, усиление родительской ответственности и внимания к детям. В частности, регулярно проводятся информационно-просветительские мероприятия в рамках сотрудничества с соответствующими государственными, общественными и международными организациями по дальнейшему повышению уровня информированности подростков о негативных последствиях ранних браков.
Госкомитета подготовлены электронные плакаты и стикеры на темы: «Ранний брак делает родителя преступником!», «Будь голосом беззащитных детей». Звоните на горячую линию! 116-111", "Три ДА нашим детям - Любовь! Понимание! Забота!», «Боремся с насилием над детьми! Звоните на горячую линию! 116-111», «Конец кибернасилию!», «Киберпреступность — это тоже преступление!», «Прислушайтесь к проблемам вашего ребенка! Защити от самоубийства!» и "Нет детскому труду!" «Да- счастливому детству»!".  Подготовленные материалы будут выставлены в общественных местах, где собирается население.
Учитывая важность просветительской кампании, мы призываем представителей СМИ к сотрудничеству. Вы также можете внести свой вклад в образование, загрузив и поделившись электронными материалами по ссылке ниже.