Uşaqların yay aylarında asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə tədbirlər davam etdirilir
Hər yaş dövründə uşaqların asudə vaxtının məqsədyönlü və planlı təşkil olunmasının xüsusi əhəmiyyəti var. Faydalı məşğuliyyətlərin uşaqların yaradıcı bacarıqlarının inkişafı və sağlam böyümələri üçün əlverişli mühit yaratdığını əsas götürərək Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi "Uşaqlara dair Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2020-2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planı"nın icrası istiqamətində mütəmadi olaraq bu istiqamətdə tədbirlər keçirir.
Uşaqların yay aylarında asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə Komitənin Göygöl, Qəbələ, Hacıqabul, Zaqatala, İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) təşkilatçılığı ilə qazi və şəhid övladları, mərkəzlərin fəaliyyətindən bəhrələnən aztəminatlı ailələrdən olan, xüsusi qayğıya ehtiyyacı olan uşaqlar üçün müxtəlif əyləncəli oyunlar keçirilib, rayon ərazisində yerləşən muzey, tarixi abidə və parklara ekskursiyalar təşkil edilib. Tədbirlər zamanı uşaqlar kulinariya məşğələlərinə də cəlb ediliblər.

Activities are being continued in order to effectively organize children's leisure time in the summer months
31 August 2022
Purposeful and planned organization of children's leisure time at any age is of particular importance. Based on the fact that useful activities create a favorable environment for the development of children's creative skills and healthy growth, the State Committee for Family, Women and Children Affairs regularly conducts actions in this direction on the implementation of the "Action Plan for the Implementation of the Children's Strategy for 2020-2025".
In order to effectively organize children's leisure time during the summer months, various fun games were held for children of veterans and martyrs, children of low-income families benefiting from the activities of the centers, and children in need of special care, organized by the Committee's Goygol, Gabala, Hajigabul, Zagatala, Ismailli Children and Family Support Centers (UADM). Excursions to museums, historical monuments and parks located in the region were organized, as well. During the events, children were also involved in cooking classes.