Məhkum qadınlarla növbəti görüş keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidməti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində qadın məhkumların hüquqi maarifləndirilməsi istiqamətində keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətin 4 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində məhkum qadınların problemlərinin öyrənilməsi və həlli məqsədilə onlarla 1 iyul 2022-ci il tarixində görüş keçirilib.
Görüş zamanı 33 məhkum qadının müraciətləri dinlənilib. Məhkumların aliment məsələləri, ailələrinin sosial müdafiəsi, övladlarının əlillik və sağlamlıq problemləri, həmçinin internat və uşaq evlərində təhsil alan övladlarının problemləri və digər vacib məsələlər ilə bağlı ərizə və müraciətlərinə baxılıb.
Müraciət edən məhkum qadınların problemləri araşdırılaraq Dövlət Komitəsinin səlahiyyətləri çərçivəsində zəruri tədbirlər görüləcəkdir.

A meeting was held with the convicted women
As a continuation of the activities held in the framework of the cooperation between the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice, on July 1, 2022, a meeting was held in order to study and solve the problems of women prisoners in the penitentiary institution No. 4 of the Ministry of Justice Penitentiary Service.
During the meeting, the appeals of 33 convicted women were heard. The applications and appeals of the prisoners were reviewed regarding alimony issues, social protection of their families, disability and health problems of their children, as well as problems of their children studying in boarding schools and orphanages and other important issues.
The problems of the convicted women who applied will be investigated and necessary measures will be taken within authorities of the State Committee.