Dövlət Komitəsi insan alveri ilə mübarizə mövzusunda sosial çarx hazırlayıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi insan alverinin qarşısının alınması üçün mütəmadi olaraq maarifləndirmə kampaniyaları həyata keçirir.
Bu tədbirlərin davamı olaraq  Dövlət Komitəsi, “Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020-2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın 4.2.1.  və  4.2.3. bəndlərini rəhbər tutaraq insan alveri ilə mübarizə məqsədilə sosial videoçarx hazırlayıb.
Hazırlanan materialı diqqətinizə təqdim edir və hər kəsi insan ləyaqətini alçaldan bu bəlaya qarşı mübarizəyə qoşulmağa, insan alveri qurbanlarına dəstək olmağa çağırırıq.

Госкомитет подготовил социальный ролик о противодействии торговле людьми
Государственный комитет по делам семьи, женщин и детей регулярно проводит информационные кампании по предотвращению торговли людьми.
В продолжение этих мер Госкомитет  в соответствии со  статьями  4.2.1 и 4.2.3.«Национального плана действий по борьбе с торговлей людьми в Азербайджанской Республике на 2020-2024 годы». выпустил социальный ролик о борьбе с торговлей людьми.
Представляем вашему вниманию подготовленный материал и призываем всех присоединиться к борьбе с этим злом, унижающим человеческое достоинство, и поддержать жертв торговли людьми.