Prezident dövlət qulluqçularını təltif edib
23 iyun dövlət qulluqçularının peşə bayramı münasibətilə Prezident İlham Əliyev “Dövlət qulluqçularının təltif edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətlərinə görə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə, Komitənin Uşaq Problemləri şöbəsinin böyük məsləhətçisi Pərviz Əliyev “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib.
Aynur Sofiyeva və Pərviz Əliyevi, o cümlədən, təltif olunan bütün həmkarlarımızı bu əlamətdar hadisə münasibəti ilə komitənin kollektivi adından təbrik edir, xalqa məsuliyyətlə xidmət sahəsində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

Президент наградил группу государственных служащих орденами и медалями
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 23 июня подписал распоряжение о награждении государственных служащих.
Согласно распоряжению за плодотворную деятельность на государственной службе группа лиц награждена орденом «За службу Отечеству» второй и третьей степеней, медалями «Терегги» и «За отличие на государственной службе».
За плодотворную деятельность на государственной службе были награждены заместитель председателя Государственного Комитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Айнур Софиева, и сотрудник отдела по Проблемам детей Парвиз Алиев.
Мы поздравляем Айнур Софиеву, Парвиза Алиева и всех награжденных коллег с таким знаменательным событием и желаем дальнейших успехов во всех начинаниях.