Belçika Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri ilə görüş keçirilib
4 may 2022-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Belçika Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mişel Pitermansla görüşüb.
Qonaqları salamlayan Komitə sədri ölkəmizlə Belçika arasındakı münasibətlərin Azərbaycanın müstəqillik tarixinin başladığı illərə təsadüf etdiyini qeyd edib. O, bildirib ki, ölkələr arasında müxtəlif sahələr üzrə faydalı münasibətlər qurulub və bu gün də bu iş uğurla davam etdirilməkdədir.
Bakıda olmaqdan məmnunluq ifadə edən Belçika səfiri Mişel Pitermans, səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirib. Dövlət Komitəsinin fəaliyyətini müsbət qiymətləndirən səfir, fəaliyyət istiqamətləri üzrə birgə əməkdaşlığa açıq olduqlarını qeyd edib.
Görüş zamanı Komitənin fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, mümkün əməkdaşlıq imkanları və fəaliyyət perspektivləri müzakirə edilib.

Состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Бельгии в Азербайджане
4 мая 2022 года председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Бельгии в Азербайджанской Республике господином Мишелем Петермансом.
Приветствуя гостей, председатель Комитета отметила, что между двумя странами налажены полезные отношения в различных сферах, и эта работа успешно продолжается и сегодня.
Выразив удовлетворение своим визитом в Баку, посол Бельгии Мишель Петерсман поблагодарила за теплый прием. Оценивая деятельность Госкомитета, посол подчеркнул, что они открыты для совместного сотрудничества в своих сферах деятельности.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о деятельности Комитета, обсудили возможные перспективы сотрудничества.