“İnsan alverinin qurbanı olma!” adlı maarifləndirmə layihəsi çərçivəsində növbəti tədbir Bakı Biznes və Kooperasiya Kollecində keçiriləcək
1 dekabr 2017
Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən əhali, xüsusilə gənclər arasında insan alveri  və onun yaratdığı fəsadlara qarşı mübarizə üzrə təbliğat və maarifləndirmə işlərinin gücləndirilməsi istiqamətində  mütəmadi olaraq genişmiqyaslı layihələr həyata keçirilir.
Bu istiqamətdə görülən işlərin davamı olaraq,  “Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2014-2018-ci illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın icrası məqsədilə,  İnsan alverinin qurbanı olma!” adlı maarifləndirmə layihəsi çərçivəsində növbəti tədbir 4 dekabr 2017-ci il tarixində saat 11:30-da Bakı Biznes və Kooperasiya Kollecində Komitə əməkdaşlarının və eləcə də aidiyyatı dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə kollec tələbələri üçün keçiriləcəkdir.
Layihənin əsas məqsədi tələbələrin insan alveri probleminin mahiyyəti, mövcud vəziyyət və mübarizə üsulları, eləcə də insan alverinin yaratdığı fəsadlar barəsində məlumatlandırılmasından ibarətdir. Keçiriləcək tədbirdə “İnsan alverinin qurbanı olma” adlı təqdimatın və Komitə tərəfindən keçirilən “Azərbaycan Ailəsi” film festivalına təqdim edilmiş insan alverinə qarşı mübarizəyə həsr olunmuş “Günahkarlar yoxsa günahsızlar” adlı filmin nümayişi nəzərdə tutulmuşdur. Layihə çərçivəsində keçiriləcək tədbirdə Komitə tərəfindən hazırlanmış və çap edilmiş maarifləndirmə vəsaitlərinin paylanılması və müzakirələrin aparılması planlaşdırılır.

The next event within the framework of the project “ Don’t become a victim of trafficking of human” will be held in Baku Business and Cooperation College.
The State Committee for Family, Women and Children Affairs permanently carries out awareness raising projects focused on combating trafficking in human beings, raising awareness of population, especially youth, on consequences of human trafficking and ways of prevention.
For the purpose of implementation of National Action Plan of the Republic of Azerbaijan on Struggle Against Trafficking in Human Beings (2014-2018) and in the framework of the project “ Don’t become a victim of trafficking in human beings” the next event will be held on December, 4 of 2017 at 11.30 in the Baku Business and Cooperation College.
The main purpose of the project is to prevent trafficking in human beings, to inform the teenagers and youth about the negative consequences of it, to create regional networks consists of active representatives of youth, involving them in awareness raising actions on different issues of the day. The presentation on the topic “ Don’t become a victim of trafficking of humans” will be presented afterwards the film - participant of “Azerbaijan family” Film Festival “Sinners or innocents” will be shown. The awareness raising material prepared by the Committee will be presented to the participants of the event