“Ailə Akademiyası” layihəsi çərçivəsində növbəti regional tədbir keçiriləcək
Müasir dövrdə dünyada baş verən qlobal dəyişikliklər və çağırışlar ailə institutuna nəzərəçarpacaq təsir göstərməkdədir. Bununla əlaqədar olaraq, dövlət ailə siyasətinin dəstəklənməsi istiqamətində ailə institutunun təbliği, milli-mənəvi dəyərlərin gənc nəsilə aşılanması, eləcə də qadınların cəmiyyətdə fəallığının və iştirakçılığının artırılması məqsədilə yerlərdə özünüidarəetmə orqanlarının imkanlarını nəzərə alaraq, bələdiyyə orqanları ilə birgə “Ailə Akademiyası” adlı layihə həyata keçirilir.
Layihə çərçivəsində keçirilən görüşlərdə gənclər, qadınlar, xüsusilə, gənc ailələr, sosial iştirakçılığı zəif olan insanlar cəmiyyətdə aktual olan mövzular ətrafında sosioloq, psixoloq, hüquqşünas və digər ekspertlərdən faydalı məlumatlar əldə edir, öz fikir və təkliflərini birbaşa olaraq aidiyyəti nümayəndələrə çatdıra bilirlər. Bələdiyyə orqanlarında keçirilən görüşlərin yerli sakinlərin iştirakı ilə il ərzində mütəmadi olaraq davam etdirilməsi planlaşdırılır.
“Ailə Akademiyası” adlı genişmiqyaslı maarifləndirmə layihəsi çərçivəsində görüşlər cəmiyyət üzvləri ilə aktiv dialoq şəklində baş tutaraq, bələdiyyə orqanlarının yerlərdə nüfuzunun daha da artmasında faydalı əhəmiyyət daşıyır.
Layihə çərçivəsində növbəti regional tədbir 31 iyul 2017-ci il tarixində, saat 11:00-da Hacıqabul Rayon İcra Hakimiyyəti ilə birgə Hacıqabul rayonunda yerləşən Heydər Əliyev Mərkəzində keçiriləcək. Regional tədbirdə Hacıqabul, İmişli, Sabirabad, Biləsuvar, Beyləqan rayonlarının və Şirvan şəhərinin aktiv yerli özünüidarəetmə orqanlarının iştirakı planlaşdırılır.
Tədbirin rəsmi açılış hissəsində aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə “Ailə Akademiyası” layihəsini əks etdirən təqdimatın nümayişi, növbəti hissənin isə bələdiyyədə rayon icma nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Tədbirin daha geniş şəkildə işıqlandırılması üçün KİV nümayəndələrini fəal əməkdaşlığa dəvət edirik.

The next event of the project “Family Academy” will be held in Hadjigabul district
In modern times the global changes and challenges have a significant impact on the family institution. In this regard, in order to support the state family policy, the promotion of the family institution, teaching the national and moral values to the young generation, as well as for the purpose of enhancing the participation and activity of women in society, taking into account the possibility of self-government, in conjunction with the municipal authorities the "Family Academy" project implemented by the State Committee for Family, Women and Children Affairs has started.
In the meetings that will be held within the framework of the project youth, woman, especially young families, people with weak social participation will get usefull informations from socialogists, psychologists, lawyers and other experts around topical issues, their comments and suggestions will be delivered directly.
In the framework of “ Family Academy” large-scale awareness project meetings wil take place in the form of active dialogue with the members of society, therefore it will be useful in increase of the influence of municipalities.
The next event of the project will be held jointly with the Hadjigabul district Executive Power on 31, July 2017 in Hadjigabul district  in the building of the Heydar Aliyev Center. The regional event will be attended by the active representatives of the Shirvan city, Hadjigabul district, Imishli district, Sabirabad district, Bilasuvar district and Beylaqan district.