Zərifə xanım Əliyevanın 92-ci ildönümünə həsr olunmuş intellektual yarışın regional seçim turları davam etdirilir
Azərbaycanın əməkdar elm xadimi, tibb elmləri doktoru, akademik, oftalmoloq alim Zərifə xanım Əliyevanın 92-ci ildönümünə həsr olunmuş respublika üzrə intellektual yarışın növbəti regional seçim turu 14 aprel 2015-ci il tarixində Şəki şəhəri, 14№-li tam orta məktəbdə keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Şəki şəhər İcra Hakimiyyətinin məsul işçisi Mayis Səlimov açaraq tədbir iştirakçılarını salamladı və Komitə tərəfindən Zərifə xanım Əliyevaya həsr edilmiş belə bir tədbirin xüsusi əhəmiyyətini qeyd etdi. Daha sonra Komitənin əməkdaşı Fərid Ədilov və Şəki şəhər Təhsil Şöbəsinin müdiri Südabə İsmayılova çıxış edərək komandalara uğurlar arzuladı.Tədbir Zərifə xanım Əliyevanın xatirəsinə həsr həsr olunmuş “Nur dolu ömür” adlı filmin nümayişi ilə davam etdirildi, rəsmi hissədən sonra yarışa start verildir.Şəki şəhərində keçirilmiş regional seçim turunda Şəki və Mingəçevir şəhərləri, Zaqatala, Qax, Qəbələ, Oğuz, Ağdaş, İsmayıllı rayonlarını təmsil edən komandalar iştirak etmiş və Qax rayonunu təmsil edən komanda fərqlənərək 28 aprel 2015-ci il tarixində Bakı şəhərində (Bakı şəhəri rayonları da daxil olmaqla) Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubu ilə birgə təşkil ediləcək final yarışında iştirak hüququ əldə etmişdir.

Очередные региональные отборочные туры для участия в интеллектуальной игре, посвященной 92-летнему юбилею Зарифы ханум Алиевой продолжаются
14 апреля 2015 года в Шеки, в средней школе №14, прошли очередные отборочные туры на интеллектуальные игры, посвященные 92-летнему юбилею заслуженного деятеля наук Азербайджана, доктора медицинских наук, академика, ученого офтальмолога Зарифы ханум Алиевой. Мероприятие было открыто вступительной речью представителя ИВ Шекинского района Маиса Салимова, ведущего консультанта отдела по Проблемам детей ГКПСЖД Фарида Адилова и начальника Отдела образования Судабы Исмаиловой. Затем состоялась презентация фильма, посвященного светлой памяти Зарифы ханум Алиевой “Жизнь полная света”. По окончании официальной части был дан старт началу игры. Среди команд из Шеки, Закатал, Гаха, Габалы, Огуза, Агдаша, Исмаиллов и Мингечевира, в отборочных турах отличилась команда из Гаха, завоевав право участия в финальном туре (включительно с командами из Баку), который состоится 28 апреля 2015 года в Баку, организованный Государственным Комитетом по Проблемам Семьи, Женщин и Детей совместно с Исполнительной Властью Сураханского района г.Баку и Азербайджанским Клубом Интеллектуальных Игр.