Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günü UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda – Göygöl rayonunun Toqanalı, Hacıqabul rayonunun Padar, İsmayıllı rayonunun Tağlabiyan, Saatlı rayonunun Məzrəli, Zaqatala rayonunun Makov, Zərdab rayonunun Qaravəlli kəndində səyyar şəkildə keçirilib.
Qəbul zamanı daxil olan müraciətlər arasında UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, aktiv öyrənmə, inkişafetdirici məşğələ) üstünlük təşkil edib.
Eyni zamanda ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, təhsil məsələləri, aliment, boşanma, qəyyumluq, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək kimi məsələlər də yer alıb.
“Açıq qapı” günündə ümumilikdə 120 müraciət dinlənilib, onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.

The next "open door" day was held on July 1
The next "open door" day was held on the eve of International Children's Day - June 1, by the Agdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the participation of psychologists, social workers and lawyers.
The "Open Door" day was held on a mobile basis in some regions where CFSCs operate - Toganali of Goygol region, Padar of Hajigabul region, Taglabiyan of Ismayilli region, Mazreli of Saatli region, Makov of Zagatala region, Garavalli village of Zardab region.
The use of CFSC services (psychological consultation, communication therapy, active learning, developmental training) prevailed among the applications received during admission.
At the same time, issues such as regulation of intra-family relations, education issues, alimony, divorce, guardianship, treatment, legal assistance, social benefits, employment, and support for persons with disabilities are included.
On the "Open Door" day, a total of 120 appeals were heard, and citizens were provided with appropriate support for their resolution.