“Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger” mövzusuna dair II Bloger Müsabiqəsi elan edilir
10 may 2023
İctimaiyyət arasında ailə dəyərlərinin və gender bərabərliyinin təbliği, qadın və uşaq hüquqlarının müdafiəsi, gender əsaslı və məişət zorakılığı halları ilə mübarizənin aparılması məqsədilə sosial şəbəkələrin potensialından istifadə etməklə cəmiyyətin düzgün istiqamətləndirilməsi bu gün əhəmiyyət kəsb edən məsələlərdəndir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi öz fəaliyyətində vətəndaş cəmiyyəti institutları, kütləvi informasiya vasitələri, eləcə də blogerlərlə əməkdaşlığa xüsusi əhəmiyyət verir.
Yuxarıda sadalanan mövzuların əhəmiyyətini nəzərə alaraq, Komitə tərəfindən 10 may 2023-cü il tarixindən etibarən sosial şəbəkə blogerləri arasında  “Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger”  mövzusu üzrə II Bloger Müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqənin məqsədi ailə dəyərlərinin, qadın və uşaq hüquqlarının sosial şəbəkələrdə təbliği, bu istiqamətdə ictimai fəal gənclər ilə əməkdaşlığın qurulması, zorakılıq, uşaq nikahları, insan alveri, narkomaniya və digər mənfi hallar ilə bağlı mübarizə istiqamətində edilən çağırışların geniş kütləyə çatdırılması, görülən işlərlə bağlı məlumatların cəmiyyətə düzgün ötürülməsi, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsində yeni innovativ imkanların təşviqidir.
Müsabiqənin yekununda maraqlı, maarifləndirici, fərqli kontent hazırlamaq və yaymaq, cəmiyyətə təsir imkanları və insanların etimad göstəricisinə görə, eyni zamanda mövzu ilə bağlı paylaşım statistikaları üzrə fəaliyyətləri Münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilən ən aktiv blogerlər sertifikat və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqdır. (I yer: Kubok və Noutbuk, II və III yer: Planşet və sertifikat) Digər 7 iştirakçıya isə həvəsləndirici hədiyyə və sertifikatlar təqdim ediləcəkdir.

Объявлен второй конкурс на тему "Самый активный блоггер по продвижению семейных ценностей, прав женщин и детей"
10 мая 2023
Использование потенциала социальных сетей для пропаганды семейных ценностей и гендерного равенства среди населения, а также для борьбы с гендерным и домашним насилием является актуальным вопросом на сегодняшний день.
Государственный Комитет по Проблемам Семьи, Женщин и Детей придает особое значение в своей деятельности сотрудничеству с институтами гражданского общества, средствами массовой информации, а также с блоггерами.
Учитывая важность вышеуказанных тем, с 10 мая 2023 года Комитет объявляет II конкурс среди блоггеров на тему "Самый активный блогер в продвижении семейных ценностей, прав женщин и детей".
Целью конкурса является продвижение семейных ценностей, прав женщин и детей в социальных сетях, сотрудничество с социально активной молодежью в этом направлении, донесение до широкой общественности призывов к борьбе с насилием, детскими браками, торговлей людьми, наркоманией и другими негативными проблемами.
По итогам конкурса грамотами и подарками будут награждены самые активные блоггеры, чья деятельность оценивается жюри за подготовку и распространение интересного, образовательного, разнообразного контента, воздействия на общество,  а также за количество статистических обменов по теме.