“Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger” mövzusuna dair II Bloger Müsabiqəsi elan edilir
10 may 2023
İctimaiyyət arasında ailə dəyərlərinin və gender bərabərliyinin təbliği, qadın və uşaq hüquqlarının müdafiəsi, gender əsaslı və məişət zorakılığı halları ilə mübarizənin aparılması məqsədilə sosial şəbəkələrin potensialından istifadə etməklə cəmiyyətin düzgün istiqamətləndirilməsi bu gün əhəmiyyət kəsb edən məsələlərdəndir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi öz fəaliyyətində vətəndaş cəmiyyəti institutları, kütləvi informasiya vasitələri, eləcə də blogerlərlə əməkdaşlığa xüsusi əhəmiyyət verir.
Yuxarıda sadalanan mövzuların əhəmiyyətini nəzərə alaraq, Komitə tərəfindən 10 may 2023-cü il tarixindən etibarən sosial şəbəkə blogerləri arasında  “Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger”  mövzusu üzrə II Bloger Müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqənin məqsədi ailə dəyərlərinin, qadın və uşaq hüquqlarının sosial şəbəkələrdə təbliği, bu istiqamətdə ictimai fəal gənclər ilə əməkdaşlığın qurulması, zorakılıq, uşaq nikahları, insan alveri, narkomaniya və digər mənfi hallar ilə bağlı mübarizə istiqamətində edilən çağırışların geniş kütləyə çatdırılması, görülən işlərlə bağlı məlumatların cəmiyyətə düzgün ötürülməsi, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsində yeni innovativ imkanların təşviqidir.
Müsabiqənin yekununda maraqlı, maarifləndirici, fərqli kontent hazırlamaq və yaymaq, cəmiyyətə təsir imkanları və insanların etimad göstəricisinə görə, eyni zamanda mövzu ilə bağlı paylaşım statistikaları üzrə fəaliyyətləri Münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilən ən aktiv blogerlər sertifikat və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqdır. (I yer: Kubok və Noutbuk, II və III yer: Planşet və sertifikat) Digər 7 iştirakçıya isə həvəsləndirici hədiyyə və sertifikatlar təqdim ediləcəkdir.

The 2nd Blogger Competition on the topic "The most active blogger on the promotion of family values, women and children's rights" is announced
Proper orientation of society by using the potential of social networks in order to promote family values and gender equality among the public, protect women's and children's rights, fight against gender-based and domestic violence is one of the important issues today.
The State Committee on Family, Women and Children Affairs attaches special importance to cooperation with civil society institutions, mass media, as well as bloggers.
Taking into account the importance of the topics listed above, the Committee announces the II Blogger Competition among social network bloggers on the topic of "The most active blogger on the promotion of family values, women and children's rights" from May 10, 2023.
The purpose of the competition is to promote family values, women and children's rights on social networks, to establish cooperation with socially active youth in this direction, to deliver calls to a wide audience in the direction of combating violence, child marriages, human trafficking, drug addiction and other negative situations.
At the end of the competition, the most active bloggers whose activities are evaluated by the Jury in terms of interesting, educational, different content preparation and distribution, social impact opportunities and people's trust indicator, as well as sharing statistics related to the topic, will be awarded with certificates and gifts. (I place: Cup and Laptop, II and III place: Tablet and certificate) Other 7 participants will be presented with incentive gifts and certificates.