İkinci “Uşaq Kitab Festivalı” keçiriləcək
Gənclər və İdman Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Mədəniyyət Nazirliyi, eləcə də Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, "Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası" İctimai Birliyinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə ikinci “Uşaq Kitab Festivalı” keçiriləcək.
Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş festival 8-11 aprel tarixləri ərzində Bakı İdman Sarayında baş tutacaq.
Master-klassların, məşhurların nağıl saatlarının, kukla teatrının, əyləncəli tamaşaların təşkil ediləcəyi tədbirdə, iştirakçılar sevilən uşaq yazıçıları ilə də görüşə biləcəklər.

The second "Children's Book Festival"
The second "Children's Book Festival" will be held with the support of the Ministry of Youth and Sports, the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Ministry of Culture, as well as the Ministry of Science and Education, and the initiative and organization of the "Azerbaijan Publishing Association" Public Union.
The festival dedicated to the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev will take place in the Baku Sports Palace on April 8-11.
At the event, where master classes, celebrity story hours, puppet theater, entertaining performances will be organized, participants will be able to meet children's beloved writers.