İkinci “Uşaq Kitab Festivalı” keçiriləcək
Gənclər və İdman Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Mədəniyyət Nazirliyi, eləcə də Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, "Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası" İctimai Birliyinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə ikinci “Uşaq Kitab Festivalı” keçiriləcək.
Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş festival 8-11 aprel tarixləri ərzində Bakı İdman Sarayında baş tutacaq.
Master-klassların, məşhurların nağıl saatlarının, kukla teatrının, əyləncəli tamaşaların təşkil ediləcəyi tədbirdə, iştirakçılar sevilən uşaq yazıçıları ilə də görüşə biləcəklər.

Состоится второй «Фестиваль детской книги»
Второй «Фестиваль детской книги» пройдет при поддержке Министерства молодежи и спорта, Госкомитета по проблемам семьи, женщин и детей, Министерства культуры, а также Министерства науки и образования.
Фестиваль, посвященный 100-летию великого лидера Гейдара Алиева, который состоится с 8 по 11 апреля в Бакинском дворце спорта.
На мероприятии, где будут организованы мастер-классы, кукольный театр, развлекательные представления, участники смогут встретиться с любимыми детскими писателями.