Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsi elan edilir
30 mart 2023
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Böyük Qayıdışa zəmin yaradan Ulu Öndər” mövzusunda gənc yazarlar arasında “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsi elan edir.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Ulu öndər Heydər Əliyevin zəngin siyasi irsini təşviq etmək, gənc yazarların yaradıcılıq potensialının inkişafına şərait yaratmaqdır.
Müsabiqənin şərtləri:
• Təqdim edilən material daha əvvəl heç bir yerdə çap olunmamalı və yayımlanmamalıdır;
• 3 səhifədən az, 5 səhifədən çox olmamalıdır;
• Mətn üçün tələblər: şriftin qarnituru “Arial”, ölçüsü 12, sətirarası interval 1, faylın formatı “doc.” A4;
• Hər müəllif müsabiqəyə yalnız bir yazı təqdim edə bilər;
• Müəllif özü haqqında məlumatı və əlaqə vasitəsini fayla əlavə etməlidir;
Materiallar aşağıdakı elektron poçt ünvanına göndərilməlidir: musabiqe2023@gmail.com
Mükafatlar:
Təqdim olunan məqalələr münsif heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcəkdir. Müsabiqədə ilk 3 yerin sahibləri qalib elan ediləcək, diplom və hədiyyə ilə mükafatlandırılacaqlar.

"The best essay" competition dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev is announced
The State Committee for Family, Women and Children Affairs announces the "The best essay" writing competition among young writers on the theme "The Great Leader who laid the foundation for the Great Return" dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev.
The purpose of the competition is to promote the rich political heritage of the Great Leader Heydar Aliyev and to create conditions for the development of the creative potential of young writers.
Terms of the competition:
• Submitted material must not be published or broadcasted anywhere before;
• Should not be less than 3 pages, not more than 5 pages;
• Requirements for the text: font set "Arial", size 12, line spacing 1, file format "doc." A4;
• Each author can submit only one article to the competition;
• The author must add his/her biography and contact information to the file;
Materials should be sent to the following email address: musabiqe2023@gmail.com
Awards:
Submitted articles will be evaluated by a jury. Winners of the first 3 places in the competition will be declared and awarded a diploma and a gift.