Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi İctimai Şuranın yeni tərkibinin formalaşdırılması üçün namizədlərin qəbulunu elan edir
Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şura üzvlüyünə namizədlərin irəli sürülməsi prosesinə 7 fevral 2023-cü il tarixindən başlanılacaq.
Komitə yanında İctimai Şuraya üzv seçilmək üçün namizədlərin sənədləri hər bir vətəndaş cəmiyyəti orqanından bir nəfər olmaqla martın 10-dək Komitənin seçki komissiyasına təqdim olunmalıdır.
İctimai Şuranın üzvlüyünə irəli sürülən namizəd aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir:
1. İctimai Şurada üzvlüyə namizədin irəli sürülməsi barədə müraciət (telefon və elektron poçt ünvanı göstərilməklə);
2. namizədin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
3. namizədin tərcümeyi-halı;
4. namizəd vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduqda, həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti;
5. şəxsin müvafiq sahə üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik olmasını sübut edən sənəd (olduğu halda əmək kitabçasının surəti, əmək kitabçası olmadıqda isə məlumatı təsdiqləyəcək digər sənədlər)
Sənədlərin qəbulu və baxılması
Namizədlərin və seçicilərin qeydiyyatı məsələsinə seçki komissiyası tərəfindən baxılır. Tələb olunan sənədlərdən əlavə vətəndaş cəmiyyəti institutu tərəfindən namizəd barədə geniş məlumat verən digər sənədlər də təqdim edilə bilər.
Namizədlər qeyd olunan sənədləri 2023-cü il 7 fevral - 10 mart tarixləri arasında, iş günləri saat 10:00-dan 17:00-dək Dövlət Komitəsinə şəxsən təqdim edə və ya informasiya.aqupdk@scfwca.gov.az elektron ünvan vasitəsilə onlayn formada müraciət edə bilər.
Əlavə məlumat üçün Dövlət Komitəsinin Analitik təhlil və informasiya təminatı şöbəsinə (tel: 012 498-80-93) müraciət edə bilərsiniz.

Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей объявляет о приеме кандидатов для формирования нового состава Общественного совета
7 февраля 2023
Процесс выдвижения кандидатов в члены Общественного совета при Госкомитете начнется 7 февраля 2023 года.
Для избрания в состав Общественного совета при Комитете документы кандидатов должны быть представлены в избирательную комиссию Комитета до 10 марта.
Кандидат, выдвинутый в члены Общественного совета, должен представить следующие документы:
1. Заявление (с указанием телефона и адреса электронной почты);
2. копия удостоверения личности кандидата;
3. биография кандидата;
4. если кандидат является членом института гражданского общества, копия документа, подтверждающего это членство;
5. документ, подтверждающий наличие у лица опыта или знаний в соответствующей области (при наличии - копия трудовой книжки, а при отсутствии трудовой книжки иные документы, подтверждающие сведения)
Прием и рассмотрение документов
Вопрос о регистрации кандидатов и избирателей рассматривается избирательной комиссией. В дополнение к необходимым документам институты гражданского общества могут также представить другие документы, которые содержат обширную информацию о кандидате.
Указанные документы кандидаты могут подать в Государственную комиссию лично в период с 7 февраля по 10 марта 2023 года, в рабочие дни с 10:00 до 17:00, или онлайн по адресу электронной почты informa.aqupdk@scfwca.gov.az. можно применить.