Uşaq Səfirlər Məclisi üzvləri ilə növbəti görüş keçirilib
6 fevral 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva Komitə yanında Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri ilə görüşüb.
Uşaqları salamlayan Aynur Sofiyeva, Məclisin fəaliyyətini istər ölkə, istərsə də dünya miqyasında müsbət təcrübə kimi qiymətləndirib və bunun da onların üzərinə əlavə məsuliyyət qoyduğunu diqqətə çatdırıb. A.Sofiyeva, BMT-nin “Uşaq hüquqları haqqında Konvensiyası” üzrə beşinci və altıncı birgə dövri məruzəsinin dinlənilməsi zamanı da bu uğurlu təcrübənin qeyd edildiyini vurğulayıb.
Sədr müavini, Ulu öndərin uşaq hüquqlarının təmin olunmasına həssaslıqla yanaşdığını, zamanında dövlət uşaq siyasətinin əsasını qoyduğunu və prioritet istiqamət kimi seçdiyini vurğulayıb. Heydər Əliyev ili çərçivəsində həyata keçiriləcək layihələrdən danışan sədr müavini, bu layihələrin Məclis üzvləri ilə birgə uğurla reallaşdırılacağına ümidini ifadə edib.
Sonda A.Sofiyeva, uşaqlara tövsiyələrini səsləndirib, sürətlə dəyişən dünyada, yeni tendesiyalarla ayaqlaşmaq üçün dayanmadan inkişaf etməyin, sağlam düşüncə ilə irəliyə doğru addımlamağın vacibliyini qeyd edib.
Uşaq Səfirlər Məclisinin ümumtəhsil müəssisələri üzrə yeni nümayəndələrinin də iştirak etdiyi görüşdə, cari ilin 6 aylıq tədbirlər planı müzakirə edilib, layihələrlə bağlı təkliflər səsləndirilib, müzakirə aparılıb.

Another meeting was held with the members of the Assembly of Children's Ambassadors
On February 6, 2023, Aynur Sofiyeva, the Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, met with the members of the Assembly of Children's Ambassadors under the Committee.
Greeting the children, Aynur Sofiyeva assessed the activity of the Majlis as a positive experience both in the country and the world, and pointed out that it also places additional responsibility on them. A. Sofiyeva emphasized that this successful experience was also mentioned during the hearing of the fifth and sixth joint periodic reports of the UN Convention on the Rights of the Child.
The Deputy Chair emphasized that the great leader was sensitive to the provision of children's rights, laid the foundation of the state children's policy and chose it as a priority direction. Speaking about the projects to be implemented within the Heydar Aliyev year, the Deputy Chair expressed hope that these projects will be successfully implemented together with the members of the Assembly.
In the end, A. Sofiyeva voiced her recommendations to the children and noted the importance of constantly developing and moving forward with common sense in order to keep up with new trends in the rapidly changing world.
At the meeting attended by the new representatives of the Assembly of Children's Ambassadors for general education institutions, the 6-month event plan for the current year, and proposals related to projects were discussed.