Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri üçün təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizəyə dair 2019–2024-cü illər üçün Dövlət Proqramının 4.4.23-cü bəndinə əsasən (Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin qəbulu və bununla bağlı problemlər haqqında vətəndaşlar arasında ictimai maarifləndirmə məqsədilə təbliğat işinin təşkili) Komitənin yanında fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin 30 rayondan olan 60 iştirakçı üçün Uşaq məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Həsən Əliyev tərəfindən təlim keçirilib.
Təlimin məqsədi respublikanın rayonlarında və ucqar kəndlərində narkomaniya ilə mübarizə çərçivəsində maarifləndirmə işlərinin çoxşaxəli aparılması üçün yeniyetmə və gənclərin müvafiq mövzuda hazırlanmasıdır.

Проведен тренинг для членов Ассамблеи детских послов
Согласно пункту 4.4.23 Государственной программы на 2019-2024 годы о незаконном обороте наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров и борьбе с наркоманией (Прием наркотических средств, психотропных веществ и тем самым организация пропагандистской работы с целью информирования граждан о проблемах, связанных с данным вопросом) Гасан Алиев, сотрудник отдела по делам детей, провел тренинг для 60 участников из 30 районов Ассамблеи детских послов.
Целью тренинга является подготовка подростков и молодежи по актуальной теме к проведению многогранной воспитательной работы в рамках борьбы с наркоманией в районах и отдаленных селах республики.