Dövlət Komitəsi və Regional İnkişaf İctimai Birliyi arasında əməkdaşlıq çərçivəsində görüş keçirilib
25 yanvar 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Regional İnkişaf İctimai Birliyi arasında əməkdaşlıq çərçivəsində görüş keçirilib.
Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyevanın iştirakı ilə keçirilən görüşdə uşaq hüquqlarının müdafiəsi, uşaq iştirakçılığının artrılması, qanunvericiliyə təkliflərin hazırlanması, həssas kateqoriyadan olan uşaqlara psixoloji dəstəyin göstərilməsi, valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyası və digər məsələlər ilə bağlı 2023-cü ilə dair əməkdaşlıq istiqamətində görüləcək işlər və birgə layihələr müzakirə edilib.

Состоялась встреча в рамках сотрудничества Госкомитета и Общественным объединением регионального развития
25 января 2023
25 января 2023 года состоялась встреча в рамках сотрудничества Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей и Общественного объединения «Региональное развитие».
На совещании, проведенном с участием заместителя Председателя Госкомитета Айнур Софиевой обсуждались совместные вопросы о защите прав детей, повышения детского участия, подготовки предложений в законодательство, оказания психологической поддержки детям из уязвимых категорий, интеграции детей, лишенных родительской заботу в общество и другие вопросы.