Azərbaycan nümayəndə heyəti Cenevrədə səfərdədir
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Uşaq Hüquqları Komitəsinin 23-24 yanvar 2023-cü il tarixlərində İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərində keçiriləcək 92-ci sessiyasında Azərbaycan Respublikası Hökumətinin BMT-nin “Uşaq hüquqları haqqında Konvensiyası” üzrə beşinci və altıncı birgə dövri məruzəsinin təqdimatı keçiriləcək.
Bu məqsədlə, bugün Azərbaycan nümayəndə heyətinin Azərbaycan Respublikasının Cenevrədəki BMT Bölməsi və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Daimi Nümayəndəliyində növbəti hazırlıq görüşü keçirilib.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan Respublikasının BMT-nin Cenevrə şəhərindəki bölməsində və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və Nümayəndəliyin əməkdaşları da iştirak edib.
Sözügedən məruzənin təqdimatında Azərbaycan Respublikası Hökumətini Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradovanın rəhbərlik etdiyi yüksək səviyyəli nümayəndə heyəti təmsil edir.
Qeyd edək ki, nümayəndə heyətinin tərkibində Baş Prokurorluq, Daxili İşlər Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, Səhiyyə Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Dövlət Statistika Komitəsi, Xarici İşlər Nazirliyi, Ədliyyə Nazirliyi, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Dövlət Miqrasiya Xidməti, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi və Maliyyə Nazirliyinin nümayəndələri yer alıb.

Delegation of Azerbaijan is on visit to Geneva
The fifth and sixth joint periodic report of the Government of the Republic of Azerbaijan on the UN Convention on the Rights of the Child will be presented at the 92nd session of the UN Committee on the Rights of the Child to be held in Geneva on January 23-24, 2023.
For this purpose, a preparatory meeting of the Azerbaijani delegation was held at the Permanent Mission of the Republic of Azerbaijan to the UN Office.
The meeting was also attended by Galib Israfilov, Permanent Representative of the Republic of Azerbaijan to the UN Office in Geneva and representatives of other international organisations.
The Government of the Republic of Azerbaijan was represented by a high-level delegation headed by Mrs. Bahar Muradova, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children's Affairs.
It should be noted that the delegation included the following state institutions: General Prosecutor's Office, Ministry of Interior, Ministry of Economy, Ministry of Health, Ministry of Science and Education, Ministry of Labour and Social Protection, Ministry of Youth and Sports, Ministry of Agriculture, State Statistics Committee, Ministry of Foreign Affairs, Ministry of Justice, Ministry of Digital Development and Transport, State Migration Service, Ministry of Compulsory Health Insurance, etc.