Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı regionlarda qeyd edilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, İsmayıllı, Qəbələ, Zərdab, Zaqatala, Göygöl, Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) təşkilatçılığı ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə regionlarda bayram tədbirləri keçirilib.
Tədbirlər çərçivəsində mərkəzlərin əməkdaşları Şaxta baba və Qar qızla birlikdə şəhid və qazilərin, aztəminatlı və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların ailələrini, o cümlədən rayon xəstəxanalarında müalicə alan uşaqları ziyarət edib, onları bayram hədiyyələri ilə sevindiriblər.
Eyni zamanda UADM-lərdə uşaqlar üçün əyləncəli, musiqili proqramlar təşkil edilib. Mərkəz xidmətlərindən bəhrələnən uşaqlar, onların valideynləri, həssas təbəqədən olan ailələrin uşaqları Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə təbrik edilib, uşaqların təqdimatında səhnəciklər, şeirlər, rəqslər, musiqilər, mahnılar ifa olunub. Yeni il münasibətilə keçirilən tədbirlər iştirakçılarda xoş əhval-ruhiyyə yaradıb.

В регионах отмечают День солидарности азербайджанцев мира и праздник Нового года
В регионах,  при организации Агдамского, Шувеланского, Саатлинского, Сабирабадского, Гаджигабульского, Исмаиллинского, Габалинского, Зардабского, Загатальского, Гёйгёльского, Геранбойского Центров поддержки детей и семьи (ЦПДС) Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей, прошли праздничные мероприятия в честь дня солидарности азербайджанцев всего мира и Нового года.
В рамках мероприятий сотрудники центров вместе с Дедом Морозом и Снегурочкой посетили семьи шехидов и ветеранов, малообеспеченных и детей, нуждающихся в особом уходе, в том числе детей, находящихся на лечении в областных больницах, и порадовали их праздничными подарками.
В то же время для детей в ЦПДС были организованы веселые и музыкальные программы. Детей, пользующихся услугами центра, их родителей, детей из малообеспеченных семей поздравили с Днем солидарности азербайджанцев всего мира и новогодним праздником. Мероприятия, проведенные по случаю Нового года, создали хорошее настроение у участников.