Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri Beynəlxalq Əlilliyi olan Şəxslər Günündə həssas təbəqədən olan insanlara dəstək olub
4 dekabr 2022
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Göygöl, Goranboy, Zərdab, Zaqatala, İsmayıllı, Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) 3 Dekabr - Beynəlxalq Əlilliyi olan Şəxslər Günündə qayğıya ehtiyacı olanların yanında olub.
Rayon ərazisində yaşayan həssas təbəqədən olan insanların ailələrinə səfərlər təşkil edilib, ehtiyaclarına uyğun olaraq onlara hədiyyələr verilib, evlərində və həyatyanı sahələrində abadlıq işləri aparılıb. Eyni zamanda sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların valideynləri üçün səmərəli asudə vaxt təşkil edilib.

Child and family support centers supported vulnerable people on the International Day of Persons with Disabilities
The Child and Family Support Centers of the State Committee on Family, Women and Children Affairs organized activities on the occasion of 3 December - the International Day of Persons with Disabilities.
The action included visits to families with disabilities, giving them gifts according to their needs, and carrying out beautification work in their homes. At the same time, effective leisure activities were organized for parents of children with disabilities.