Dövlət Komitəsinin sədri Ağdaşda vətəndaşlarla görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər.
Tərtib edilən qəbul cədvəlinə uyğun olaraq, Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 1 dekabr 2022-ci il tarixində Ağdaş rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Ağdaş və Göyçay rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib, ərizə, müraciət və təkliflərinə baxıb.
Qəbuldan öncə  Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə gül dəstələri düzüb, xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətləri ailə məsələlərinə dair hüquqi dəstək,  uşaqların müalicəsi və bir sıra digər məsələlərlə bağlı olub.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə dinlənilib, müraciətlərdə əksini tapan məsələlərin həlli ilə əlaqədar tədbirlər görülüb.

The Chair of the State Committee met with citizens in Agdash
According to the instructions of Mr. Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan, the heads of the central executive authorities receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, applications and complaints on various issues.
In accordance with the prepared reception schedule, Mrs. Bahar Muradova, the Chair of the State Committee received citizens from Agdash and Goychay regions at the Heydar Aliyev Center of Agdash region on December 1, 2022, and reviewed their applications, appeals and proposals.
Before the reception, they visited the monument of National Leader Heydar Aliyev, laid flowers in front of it, and paid tribute to his memory.
The appeals of the citizens who participated in the reception were related to legal support for family issues, treatment of children, and a number of other issues.
Citizens' appeals related to the jurisdiction of the State Committee were heard with the participation of the responsible persons of the relevant structural divisions of the Committee, and measures were taken to resolve the issues reflected in the appeals.