Gender Əsaslı Zorakılığa Qarşı 16 Günlük Fəallıq Kampaniyası regionlarda həyata keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Azərbaycandakı Nümayəndiliyi ilə birgə hər il ölkəmizdə  Gender Əsaslı Zorakılığa Qarşı 16 Günlük Fəallıq Kampaniyasını  həyata keçirir.
Sözügedən kampaniya çərçivəsində hazırda 16 rayonda Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri, Qadın Resurs Mərkəzləri, universitet, kollec tələbələri və əməkdaşları, o cümlədən yerli icma nümayəndələrinin iştirakı ilə gender əsaslı zorakılıqla bağlı müzakirələr təşkil edilir.
Rayon səviyyəli müzakirələrin təşkilinin məqsədi məişət zorakılığı haqqında məlumatlandırma, zorakılığın doğurduğu mənfi nəticələrin müzakirə olunması və qurbanların müdafiəsinə dair mövcud müdafiə mexanizmləri haqqında məlumatlılığın artırılmasına töhfə verməkdir.

В регионах проводится 16 дневная кампания активных действий против гендерного насилия
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей совместно с представительством ООН в Азербайджане ежегодно реализует 16-дневную кампанию  против гендерного насилия в нашей стране.
В рамках указанной кампании в настоящее время в 16 районах организуются дискуссии о гендерном насилии с участием центров поддержки детей и семьи Государственного комитета, женских ресурсных центров, студентов и сотрудников вузов и колледжей, а также местного сообщества  представителей.
Целью организации дискуссий на районном уровне является повышение осведомленности о домашнем насилии, обсуждение негативных последствий насилия и содействие повышению осведомленности о существующих механизмах защиты жертв.