Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində könüllülərin fəaliyyəti uğurla davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsində 22 sentyabr 2022-ci il tarixindən start verilmiş növbəti könüllülük proqramı çərçivəsində könüllülərin fəaliyyəti müvafiq şöbələr, Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi və “Uşaq Qaynar Xətt” xidmətində uğurla davam edir.
Şüvəlan UADM-də könüllülər mərkəzin fəaliyyətləri ilə tanış olurlar və mərkəz tərəfindən təhsil müəssisələrində keçirilən maarifləndirmə tədbirlərində yaxından iştirak edirlər.
Qeyd edək ki, könüllülüyün inkişafı, gənclərin könüllü fəaliyyətinə cəlb olunması və ümumilikdə gənclərin inkişafına xüsusi qayğı və diqqəti, könüllülük hərəkatını inkişaf etdirmək məqsədilə müsahibə yolu ilə seçilmiş müxtəlif ali təhsil müəssisəsinin 28 nəfər tələbəsi Komitədə həyata keçirilən növbəti könüllülük proqramına cəlb ediliblər.

В рамках волонтерской программы Госкомитета успешно продолжается деятельность волонтеров
В рамках очередной волонтерской программы, стартовавшей 22 сентября 2022 года в Государственном комитете по проблемам семьи, женщин и детей  в Центре приема граждан, Центре поддержки детей и семьи «Шувелан»  успешно продолжается деятельность волонтеров.
В Шувеланском центре волонтеры знакомятся с деятельностью центра и активно участвуют в образовательных мероприятиях, организуемых центром.
Следует отметить, что 28 студентов различных высших учебных заведений, отобранных путем собеседования, были привлечены к очередной волонтерской программе, реализуемой Комитетом в целях развития добровольчества, вовлечения молодежи в волонтерскую деятельность и особой заботы и внимания к развитию молодежи.