“Uşaq müdafiəsi: dialoq mühiti və qurumlararası əməkdaşlıq” mövzusunda konfrans keçirilib
14 oktyabr 2022-ci il tarixində Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) və BMT-nin Uşaq Fondunun (YUNİSEF) Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Uşaq müdafiəsi: dialoq mühiti və qurumlararası əməkdaşlıq” mövzusunda konfrans keçirilib.
Konfransda çıxış edən Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Aynur Sofiyeva Azərbaycanda uşaqların layiqli vətəndaş kimi yetişməsi, uşaq hüquqlarının etibarlı təminatı, uşaqlarla bağlı sosial problemlərin həlli baxımından dövlət səviyyəsində görülən işlər haqqında danışıb.
Konfrans çərçivəsində uşaqların müdafiəsinin daha səmərəli təşkili istiqamətində əməkdaşlıqla bağlı müvafiq təkliflər irəli sürülüb, mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась конференция на тему «Защита детей: диалоговая среда и межведомственное сотрудничество»
14 октября 2022 года состоялась конференция на тему «Защита детей: среда диалога и межведомственного сотрудничества», организованная совместно Департаментом образования города Баку и Представительством Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Азербайджанской Республике.
Выступая на конференции, заместитель председателя Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Айнур Софиева рассказала о работе, проводимой на государственном уровне в плане воспитания детей достойными гражданами в Азербайджане, надежного обеспечения прав детей.
В рамках конференции были выдвинуты актуальные предложения по сотрудничеству в направлении более эффективной организации защиты детей.