“15 Oktyabr – Beynəlxalq Kənd Qadınları Günü”nə həsr olunmuş “Aqrar sektorun inkişafında qadınların töhfəsi” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva, kənd təsərrüfatı nazirinin müavini İlhamə Qədimova, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Azərbaycandakı Tərəfdaşlıq və Əlaqələndirmə ofisinin rəhbəri Mələk Çakmak, Azərbaycan Kənd Qadınları Assosiasiyasının üzvləri və qadın fermerlər iştirak edib.
Konfransda çıxış edən Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva Komitə tərəfindən qadınlarının məşğulluğunun artırılması, onların sahibkarlıq fəaliyyətində iştirakının təmin edilməsi və bacarıqlarının artırılması, həmçinin kənd qadınları ilə bağlı həyata keçirilən layihələr və göstərilən dəstək xidmətləri barədə məlumat verib.
Tədbirin sonunda “15 Oktyabr – Beynəlxalq Kənd Qadınları Günü” ilə əlaqədar 41 qadın fermerə fərman və təşəkkürnamələr təqdim edilib.

Состоялась конференция на тему «Вклад женщин в развитие аграрного сектора»
Состоялась конференция, посвященная «15 октября – Международному дню сельских женщин» на тему «Вклад женщин в развитие аграрного сектора».
На мероприятии приняли участие начальник аппарата Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей Джейран Рахматуллаева, заместитель министра сельского хозяйства Ильхама Гадимова, руководитель Офиса партнерства и координации Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (ФАО) в Азербайджане Мелек Чакмак, члены Ассоциации сельских женщин Азербайджана и женщин-фермеров .
Выступившая на конференции руководитель аппарата Госкомитета Джейран Рахматуллаева проинформировала о повышении занятости женщин Комитетом, обеспечении их участия в предпринимательской деятельности и повышении их квалификации, а также о проектах и ​​услугах поддержки, оказываемых сельским женщинам.