Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda - Ağdam, Goranboy, İsmayıllı, Göygöl, Zaqatala, Hacıqabul, Saatlı, Zərdabda “açıq qapı” günü səyyar şəkildə keçirilib.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı müraciətlərə baxılıb və vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.
Müraciətlər arasında daha çox ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, uşaq inkişafı, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, övladlığagötürmə, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək, əmlak bölgüsü və s. kimi məsələlər yer alıb.
Qeyd edək ki, növbəti aylarda da “açıq qapı” günlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulub və bu barədə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin rəsmi internet saytında və sosial şəbəkə hesablarında məlumat veriləcəkdir.

Государственный комитет по делам семьи, женщин и детей провел «день открытых дверей»
Очередной «день открытых дверей» прошел с участием психологов, социальных работников и юристов в Центрах поддержки детей и семьи (ЦППД) Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей, в том числе в Женских ресурсных центрах (ЖРЦ).
В некоторых регионах, где действуют ЦППД - Агдамском, Геранбойском, Исмаиллинском, Гёйгёльском, Закаталинском, Гаджигабульском, Саатлинском, Зардабском, день открытых дверей был проведен на мобильной основе.
В День открытых дверей были рассмотрены обращения, связанные с различными проблемами, и гражданам была оказана соответствующая поддержка.
Среди обращений - регулирование семейных отношений, негативное поведение детей и подростков, социальная адаптация детей, зависимость от социальных сетей и виртуальных игр, уход за членом семьи с ограниченными возможностями, юридические консультации, логопедия и т. д.
Отметим, что в ближайшие месяцы планируется провести «дни открытых дверей», о чем будет объявлено на официальном сайте Госкомитета по делам семьи, женщин и детей.