Yay Təlim Proqramının iştirakçıları İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində olublar
Yay Təlim Proqramının iştirakçıları Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində olublar
Təlimin ikinci günü də iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Mərkəzə ekskursiya edən gənc jurnalist kadrlar göstərilən xidmətlərlə tanış olaraq, icmadaxili xidmətlər və əhali ilə aparılan işlər haqqında məlumat əldə ediblər.
Qeyd edilib ki, Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın iştirakı ilə ötən il noyabrın 1-də İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin yeni binasının açılışı olmuşdur.
Mərkəzin direktoru Lətifə Əliyeva ayrı-ayrı xidmət otaqları və həyata keçirilən tədbirlər barədə tələbələrə məlumat verib. O, mərkəzin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq aktiv terapiya, psixoloq və loqoped xidmətləri, ünsiyyət terapiyası, fərdi məşğələ, sensor, sosial iş, təlim və konfrans otaqları, asudə vaxtın təşkili məqsədilə ailə klubu və digər texniki otaqlar ilə tələbələri tanış edib.
Qeyd edək ki, 25-29 iyul 2022-ci il tarixlərində İsmayıllıda keçirilən Yay Təlim Proqramında ali təhsil müəssisələrində jurnalistika ixtisası üzrə təhsil alan III-IV kurs bakalavr və magistr tələbələri iştirak edir.

Participants of the Summer Training Program visited the Ismayilli Children and Family Support Center
27 July 2022
Young journalists who visited the center got acquainted with the services provided and received information about public services and work carried out with the population.
It was noted that with the participation of President Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva, on November 1 last year, the grand opening of the new building of the Ismaili Center for Support of Children and Family took place.
The director of the center, Latifa Aliyeva, informed the students about the separate office premises and the events held. She introduced students to active therapy, the services of a psychologist and speech therapist, communication therapy, individual training, sensory, social work, fitness and conference rooms, and other technical facilities in order to organize free time in accordance with the activities of the center.
It should be noted that students of III-IV years of undergraduate and graduate studies studying journalism in higher educational institutions take part in the Summer internship held in Ismayilli from July 25-29, 2022