Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinə xidməti nəqliyyat vasitələri təqdim edildi
4 iyul 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 23 may 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin 11 Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin istifadəsinə verilmiş nəqliyyat vasitələrinin təqdimatı keçirilib.
Zaqatala, Goranboy, Qəbələ, Hacıqabul, Sabirabad, Saatlı, İsmayıllı, Göygöl, Şüvəlan, Ağdam və Zərdabda vətəndaşlara xidmət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinə nəqliyyat vasitələrinin ayrılmasında məqsəd vətəndaşların problemlərinə daha çevik reaksiya vermək və onların xidmətlərə əlçatanlığını təmin etməkdir.
Həssas təbəqədən olan əhali üçün zorakılıq və digər mənfi hallara qarşı operativ reaksiya vermək və ailələrin vəziyyətini qiymətləndirmək də xüsusi məqsədlər sırasındadır.
Vətəndaşlara göstərilən xidmətlərin daha geniş ərazini əhatə etməsi, mərkəzlərə gəlmək imkanı olmayan insanların ailələrinə səfər edilməsi və onlara psixososial dəstəyin verilməsi baxımından xüsusi əhəmiyyətə malik nəqliyyat vasitələrinin istifadəyə verilməsi ölkə başçısının və hökumətin sosial məsələlərə olan diqqətinin bariz nümunəsidir.
Bugündən etibarən regionlara yola salınan nəqliyyat vasitələri regionlarda görülən sosial yönümlü işlərin daha da genişlənməsinə və işin daha mütəşəkkil formada aparılmasına xidmət edəcəkdir.

Service vehicles were presented to Children and Family Support Centers
On July 4, 2022, 11 Children and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs were provided with service vehicles by the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated May 23, 2022.
The purpose of allocating vehicles to Child and Family Support Centers serving citizens in Zagatala, Goranboy, Gabala, Hajigabul, Sabirabad, Saatli, Ismayilli, Goygol, Shuvelan, Aghdam and Zardab regions is to respond more flexibly to citizens' problems and ensure their accessibility to services.
Responding promptly to violence and other negative situations for the vulnerable population and assessing the situation of families are also specific goals.
A clear example of the attention of the head of the country and the government to social issues is the fact that the services provided to citizens cover a wider area, visiting the families of people who cannot come to the centers and providing them with psychosocial support.
Starting from today, the vehicles sent to the regions will serve to further expand the socially oriented work done in the regions and to conduct the work in a more organized form.