Qadın hakim Məhkəmə-Hüquq Şurasına üzv seçilib
Məhkəmə-Hüquq Şurasına birinci instansiya üzrə Bakı İnzibati Məhkəməsinin hakimi Şəlalə Həsənova seçilib.
Qeyd edək ki, 1979-cu ildə anadan olan Ş.Həsənova 2001-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini bitirib. O, 2000-2010-cu illərdə Ali Məhkəmədə məsul katib və Plenum Katibliyinin baş məsləhətçisi, 2010-2019-ci illərdə Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsinin hakimi kimi fəaliyyət göstərib. Hazırda isə Bakı İnzibati Məhkəməsinin hakimi kimi fəaliyyət göstərir.
Şəlalə Həsənovanı bu münasibətlə təbrik edir, şərəfli və məsuliyyətli vəzifəsində uğurlar arzu edirik!

A woman was elected a member of the Judicial-Legal Council
Mrs. Shalala Hasanova, Judge of the Baku Administrative Court of the first instance was elected to the Judicial-Legal Council.
Mrs. Hasanova was born in 1979 and graduated from Baku State University in 2001. In 2000-2010, she served as Executive Secretary of the Supreme Court and Chief Adviser of the Plenum Secretariat, and in 2010-2019 as a judge of the Nasimi District Court of Baku. She is currently a judge of the Baku Administrative Court.
We congratulate Shalala Hasanova on this occasion and wish her success in her honorable and responsible position!