“Uşaqdan uşağa” layihəsi çərçivəsində təlim təşkil olunub
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi uşaqların öz hüquqları ilə bağlı qərarların qəbul edilməsində iştirakını təmin etmək, onlara öz problemləri ilə bağlı təşəbbüslərlə çıxış etmək, təkliflər vermək imkanı yaratmaq, həmçinin ictimaiyyətin diqqətini uşaq hüquqlarının qorunmasına yönəltmək məqsədilə 23 iyun 2022-ci il tarixində Quba rayonunda “Uşaqdan uşağa” layihəsi çərçivəsində təlim keçirilib.
Dövlət Komitəsinin əməkdaşlarının və Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri tərəfindən keçirilən təlimdə dövlət uşaq siyasəti, Komitənin bu istiqamətdə fəaliyyəti,regionlarda usaqların qarşılaşdığı problemlər və həlli yolları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb,uşaqlar tərəfindən maraqli təkliflər səsləndirilib. Uşaq Səfirlər Məclisinin bölgələrdə fəaliyyətinin genişləndirilməsinin əhəmiyyətindən danışıldı.
Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə yaradılan Uşaq Səfirlər Məclisinin https://cac.info.az saytının təqdimatı keçirilib.
Sonda Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvlərinə üzvlük kartları təqdim edilib,iştirakçılara maarifləndirici materiallar paylanılıb.
Tədbirdə Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri, Quba, Xaçmaz, Qusar rayonlarını təmsil edən istedadlı uşaqlar, şəhid və qazi övladları, eləcə də Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumunun fəalları olmaqla 60 uşaq iştirak edib.

The training organized within the "From child to child" project
The State Committee for Family, Women and Children Affairs adopted a resolution on June 23, 2022, to ensure the participation of children in decision-making on their rights, to give them the opportunity to take initiative and make suggestions on their problems, as well as to draw public attention to the protection of children's rights. The training was held in the Guba region within the "From Child to Child" project.
During the training held by the staff of the State Committee and members of the Assembly of Children's Ambassadors, they exchanged views on the state children's policy, the Committee's activities in this direction, the problems faced by children in the regions and their solutions, and made interesting proposals. The importance of expanding the activities of the Assembly of Children's Ambassadors in the regions was discussed during the training.
The website of the Assembly of Children's Ambassadors, created with the support of the State Committee, was presented at https://cac.info.az.
In the end, membership cards were presented to the members of the Assembly of Children's Ambassadors, and educational materials were distributed to the participants.
The event was attended by 60 children, including members of the Assembly of Children's Ambassadors, talented children from Guba, Khachmaz, and Gusar regions, children of martyrs and veterans, as well as activists of the V Republican Forum of Azerbaijani Children.