“Gələcəyimizi bir yerdə qoruyaq, narkomaniyaya Yox deyək!” adlı onlayn tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Səhiyyə Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil müəssisələrində keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, Sabirabad rayon Babək Rəhimov adına tam orta məktəbin müəllim-şagird heyəti və valideynlərin iştirakı ilə “Gələcəyimizi bir yerdə qoruyaq, narkomaniyaya Yox deyək! adlı onlayn tədbir keçirib.
Tədbirdə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Nailə İbrahimova çıxış edərək, gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirlərindən, narkomaniyaya qarşı mübarizənin əhəmiyyətindən danışıb.
Sonra Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinın əməkdaşı Ulkər Camalova narkomaniyanın fəsadlarından, insan sağlamlığına və həyatına göstərdiyi mənfi təsirlərdən danışaraq iştirakçılara geniş məlumat verib.

Состоялось онлайн-мероприятие под названием «Защитим наше будущее вместе, скажем нет наркотикам!»
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей в сотрудничестве с Министерством здравоохранения и Министерством образования, с участием учителей и родителей средней школы имени Бабека Рагимова Сабирабадского района провел онлайн-мероприятие под названием «Защитим наше будущее вместе, скажем нет наркотикам!».
Выступившая на мероприятии сотрудница Госкомитета Наиля Ибрагимова рассказала о важности борьбы с наркотиками, просветительской деятельности, проводимой Комитетом по формированию молодежи как здорового поколения.
Затем Улькер Джамалова, сотрудник Центра общественного здоровья и реформ Минздрава, рассказала о последствиях наркомании, ее негативном влиянии на здоровье и жизнь человека.