Qadın Resurs Mərkəzlərinin koordinatorları üçün gender məsələləri sahəsində növbəti məlumatlandırma sessiyası keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin BMT-nin İnkişaf Proqramının əməkdaşlığı ilə birgə “İqtisadi və sosial iştirakın artmasına mane olan əngəlləri aradan qaldırmaq üçün Azərbaycanda münaqişədən təsirlənmiş həssas qruplara daxil olan qadınların səlahiyyətlərinin artırılması və onlar üçün bərabər imkanların yaradılması” layihəsi çərçivəsində Ağcabədi, Bərdə və Tərtər Qadın Resurs Mərkəzlərinin koordinatorları üçün gender bərabərliyi mövzusunda məlumatlandırma sessiyası həyata keçirilib.
Görüşdə Komitənin gender bərabərliyinin təbliğ olunması, erkən nikahların və məişət zorakılığının qarşısının alınması, qadınların hüquqlarının təmin oluması və problemlərinin həll olunması istiqamətində fəaliyyəti ilə bağlı məlumat verilmiş, eyni zamanda Resurs Mərkəzlərinə edilən müraciətlər əsasında ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

The next information session on gender issues was held for the coordinators of the Women's Resource Centers
The State Committee for Family, Women and Children Affairs in cooperation with the UN Development Program within the project "Empowering women in conflict-affected regions in Azerbaijan, creating equal opportunities for them to remove barriers to economic and social participation" held an information session on gender equality for coordinators of the Agjabadi, Barda and Tartar Women's Resource Centers.
The meeting provided information about the Committee's work in promoting gender equality, preventing early marriage and domestic violence, ensuring women's rights and solving their problems. At the end, there was an exchange of views on citizens' appeals to the Resource Centers.