Qadın Resurs Mərkəzlərinin koordinatorları üçün gender məsələləri sahəsində növbəti məlumatlandırma sessiyası keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin BMT-nin İnkişaf Proqramının əməkdaşlığı ilə birgə “İqtisadi və sosial iştirakın artmasına mane olan əngəlləri aradan qaldırmaq üçün Azərbaycanda münaqişədən təsirlənmiş həssas qruplara daxil olan qadınların səlahiyyətlərinin artırılması və onlar üçün bərabər imkanların yaradılması” layihəsi çərçivəsində Ağcabədi, Bərdə və Tərtər Qadın Resurs Mərkəzlərinin koordinatorları üçün gender bərabərliyi mövzusunda məlumatlandırma sessiyası həyata keçirilib.
Görüşdə Komitənin gender bərabərliyinin təbliğ olunması, erkən nikahların və məişət zorakılığının qarşısının alınması, qadınların hüquqlarının təmin oluması və problemlərinin həll olunması istiqamətində fəaliyyəti ilə bağlı məlumat verilmiş, eyni zamanda Resurs Mərkəzlərinə edilən müraciətlər əsasında ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

Проведена очередная информационная сессия по гендерным вопросам для координаторов Женских ресурсных центров
Для координаторов Агджабединского, Бардинского и Татарского женских ресурсных центров проведена информационная сессия по гендерному равенству в рамках Проекта Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей в сотрудничестве с Программой развития ООН «Повышение полномочий женщин в группах, пострадавших от конфликта в Азербайджане, и создание для них равных возможностей для устранения препятствий на пути расширения экономического и социального участия»
На встрече обсуждалась деятельность Комитета по продвижению гендерного равенства, предупреждению ранних браков и домашнего насилия, обеспечению прав женщин и решению их проблем, а также обмену мнениями на основе обращений в Ресурсные центры.