Post müharibə dövründə psixo-sosial işin aparılması məqsədi ilə növbəti layihəyə start verilib
1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günündə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi post müharibə dövründə psixo-sosial işin aparılması, müharibədən zərər çəkmiş, böhran vəziyyətində olan uşaq və ailələr eyni zamanda qazi və şəhid ailələri cəmiyyətə inteqrasiyasını sürətləndirmək məqsədi ilə növbəti layihəyə start verib.
Layihə çərçivəsində tədbirdə Komitənin Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin (UADM) psixoloq və sosial işçiləri uşaqların ilkin psixososial qiymətləndirilməsi əsasında yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi və qrup terapiyası, inkişafetdirici məşğələlər, psixoloji treninqlər, musiqili-əyləncəli və interaktiv oyunlar keçirib.
Tədbirdə Ağdam rayonu Xındırıstan kənd tam orta məktəbin 6-16 yaş qrupundanolan uşaqlar iştirak ediblər.

The next project on conducting psycho-social work in the post-war period was launched
On the International Child Protection Day the State Committee for Family, Women and Children Affairs launched another project to conduct social and psychological work in the post-war period and accelerate integration of children and families affected by war.
As part of the project, psychologists and social workers of the Aghdam Child and Family Support Center under the State Committee held individual and group therapy, educational sessions, entertainment and interactive games based on the primary psychosocial assessment of children. The event was attended by children aged from 6 to 16 from the secondary school of the village of Aghdam region.