“Həyat gözəldir, yaşamağa dəyər!” şüarı ilə keçən ömür
Ailənin başçısı Vüsal bəy Gədəbəy rayonunun Slavyanka kəndində, həyat yoldaşı Qərənfil Əliyeva isə Zərdab rayonunun Məlikli kəndində anadan olub. Hazırda ailə Slavyanka kəndində yaşayır. Sağlamlıq imkanları məhdud olan hər iki ailə başçısı dekorativ tətbiqi sənət sahəsini seçiblər.
Vüsal Əliyev taxta üzərində oyma sənəti ilə məşğuldur, daha çox milli ruhda suvenirlər hazırlayır. O, bir çox sərgi və müsabiqələrdə iştirak edərək respublika birinciliyini əldə edib. Vüsal bəy özü haqda danışan zaman tez-tez ailəsini, övladlarını sevdiyi qədər sənətini də sevdiyini xüsusilə vurğulayır.
Qərənfil xanım isə xalçaçılıq sənətinin mükəmməl bilicisidir. O, Ulu öndər Heydər Əliyevin portretini toxuyaraq respublika birinciliyini əldə edib. O, həmçinin incəsənətin toxuma, bədii tikmə, dərzilik, oyma kimi növləri ilə də məşğul olur.
Ailənin iki övlad var. Vüsal bəy övladları barədə xüsusi qürur ilə danışır. Valideynlərin torpağa, bayrağa, vətənə olan sevgisinin nəticəsi kimi ailədə vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəyə xüsusi önəm verilir.
Vüsal bəy sonda əlavə edir: “Həyatdan daha nə istəyə bilərəm. Bu xoşbəxtlik deyilmi? Həyatımızdan çox razıyıq, çox xoşbəxtik, işimizdən, sənətimizdən zövq alırıq. İkimiz də müsabiqələrdə qalib gəlmişik. Hədəfimiz beynəlxalq sərgilərdə iştirak edərək, birincilik əldə etməkdir. Şüarımız: “Həyat gözəldir, yaşamağa dəyər!”.

«Жизнь прекрасна, стоит жить!» жизнь проведенная под лозунгом
Глава семьи Вусал родился в селе Славянка Гедабекского района, а его супруга Гаранфил Алиева – в селе Маликли Зардабского района. В настоящее время семья проживает в селе Славянка. Оба главы семей с ограниченными возможностями выбрали сферу декоративно-прикладного искусства.
Вусал Алиев занимается резьбой по дереву, изготовлением сувениров в национальном духе. Он участвовал во многих выставках и конкурсах и выиграл чемпионат страны. Говоря о себе, Вусал часто подчеркивает, что любит свою семью и детей так же сильно, как любит свое искусство.
Госпожа Гаранфил является прекрасным знатоком искусства ковроткачества. Она выиграла национальный чемпионат, соткав портрет общенационального лидера Гейдара Алиева. Она также занимается ткачеством, вышивкой, шитьем и резьбой по дереву.
В семье двое детей. Вусал говорит о своих детях с особой гордостью. В результате любви родителей к земле, флагу и Родине особое внимание уделяется патриотическому воспитанию в семье.
В завершении Вусал добавляет: «Что еще я могу хотеть от жизни. Разве это не счастье? Мы очень довольны своей жизнью, очень счастливы, нам нравится наша работа и искусство. Мы оба выиграли соревнования. Наша цель – занять первые места, участвуя в международных выставках. Наш девиз: «Жизнь прекрасна, стоит жить!».