Ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçiriləcək
8 dekabr 2021
13 dekabr saat 11:00-da Komitə tərəfindən İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.19-cu bəndinə əsasən, 20 may 2021-ci il tarixində Komitənin rəsmi internet informasiya ehtiyatında informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə keçiriləcək müsabiqəyə sənəd qəbulu elanı və “Müsabiqə proqramı” yerləşdirilmişdir.
Elan üzrə 1 ekspert təşkilatı tərəfindən 3 namizədin müsabiqədə iştirakı ilə bağlı Dövlət Komitəsinə müraciət daxil olmuşdur. Qaydaların 2.1-2.7-ci bəndlərinə əsasən, təqdim olunmuş sənədlərə Komitə tərəfindən baxılaraq, namizədlərin müsabiqəyə buraxılması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
İki mərhələdən ibarət olan müsabiqənin test imtahanı 13 dekabr 2021-ci il tarixində, saat 11:00-da Komitənin Akt zalında (ünvan: Ü.Hacıbəyli 80, Hökümət Evi, IV qapı) keçiriləcək.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, Komitənin 20 may 2021-ci il tarixli elanı üzrə sənəd qəbuluna son verilmişdir. Növbəti ildə informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə keçiriləcək müsabiqəyə sənəd qəbulu ilə bağlı elan 2022-ci ilin fevral ayında Komitənin rəsmi internet informasiya ehtiyatında yerləşdiriləcəkdir.

A test exam will be held in order to issue a qualification certificate to the experts
A test exam will be held On December 13, at 11:00 by the State Committee for the issuance of qualification certificates to experts on the age classification of information products.
According to the paragraph 2.19 of the "Rules for the issuance of qualification certificates to experts on the age classification of information products, suspension or termination of the certificate, maintenance of the register of experts and expert organizations and control over their activities",   approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 268 dated July 29, 2020, the announcement of acceptance of documents and the "Competition Program" were placed,  on the web site  of the Statr Committee on May 20, 2021.
The State Committee received an appeal from one  expert organization on the participation of  3 candidates in the competition. Pursuant to paragraphs 2.1-2.7 of the Rules, the submitted documents were considered by the Committee and a decision was made to admit the candidates to the competition.
The test exam of the two-stage competition will be held on December 13, 2021, at 11:00 in the Assembly Hall of the Committee (address: U.Hajibeyli 80, Government House, IV door).
We would like to inform you that the adoption of the document on the announcement of the Committee dated May 20, 2021 has been terminated. The announcement on the acceptance of documents for the competition, which will be held next year to issue a qualification certificate to experts on the age classification of information products, will be placed in February 2022 on the official Internet information resource of the Committee