Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən Beynəlxalq Əlilllər Günü münasibəti ilə tədbirlər keçirilib
3 dekabr 2021
3 Dekabr - Beynəlxalq Əlillər Günü ilə əlaqədar Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Ağdam, Göygöl, Qəbələ, Hacıqabul, Zərdab və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri müxtəlif tədbirlər həyata keçirib.
Tədbirlərdə aidiyyəti qurumların nümayəndələri, icma üzvləri, sağlamlıq imkanları məhdud şəxslər və onların ailə üzvləri iştirak ediblər.
Çıxış edənlər son illər dövlət tərəfindən bu sahədə həyata keçirilən siyasət, sağlamlıq imkanları məhdud vətəndaşlara dövlət tərəfindən göstərilən qayğı və diqqət xüsusi vurğulanıb. Həmçinin qeyd edilib ki, bu sahədə əhalinin maarifləndirilməsi mütləqdir, onlara qayğı hər bir vətəndaşın borcudur.
Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən həmçinin sağlamlıq imkanları məhdud vətəndaşların və 44 günlük Vətən müharibəsi qazilərinin ailələrinə səfər edilib, onların ehtiyacları qiymətləndirilib. Ehtiyaclarına uyğun olaraq təkərli oturacaq, ortopedik ayaqqabılar, ərzaq və gigiyenik vasitələrdən ibarət bağlama və digər hədiyyələr təqdim edilib.

Центры поддержки детей и семей провели ряд мероприятий по случаю Международного дня людей с ограниченными возможностями
3 декабря 2021
3 декабря 2021 года Центры поддержки детей и семьи регионов Шувалан, Саатли, Сабирабад, Агдам, Гёйгол, Габала, Гаджигабул, Зардаб и Горанбой при Государственном комитете по делам семьи, женщин и детей провели ряд мероприятий, посвященных Международному дню людей с ограниченными возможностями.
В мероприятии приняли участие представители соответствующих ведомств, представители общественности, люди с ограниченными возможностями и их семьи. Выступающие подчеркнули политику, проводимую государством в последние годы в этой области, заботу и внимание государства к гражданам с ограниченными возможностями.
Центры поддержки детей и семей также посетили семьи лиц с ограниченными возможностями и ветеранов 44-дневной Великой Отечественной войны и оценили их потребности. В соответствии с их нуждами были предоставлены инвалидные коляски, ортопедическая обувь, а также продовольственные и гигиенические товары.