Regionlarda sağlam həyat tərzi mövzusunda maarifləndirmə işi davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) regionlarda yaşayan əhali arasında sağlam həyat tərzinin təbliğ edilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq maarifləndirmə işləri aparır.
Ağdam, Goranboy, Hacıqabul, Sabirabad, Saatlı, Zaqatala UADM-ləri tərəfindən narkomaniya, tütün, alkoqol və digər psixoaktiv maddələrin mənfi təsiri, infeksion və qeyri-infeksion xəstəliklərin profilaktikası, o cümlədən koronavirus pandemiyası ilə mübarizə istiqamətində maarifləndirici tədbirlər keçirilib.
Təhsil müəssiələrində əsasən şagird və tələbələrin iştirakı ilə keçirilən tədbirlərdə psixoloq və sosial işçilər tərəfindən mövzu ilə bağlı ətraflı məlumat verilib, sosial video-çarxlar nümayiş etdirilib. Maarifləndirmə işi çərçivəsində ictimai yerlərdə vətəndaşlara məlumat vərəqələri, bukletlər paylanılıb.

Awareness-raising activities on healthy lifestyles go on in the regions
The Child and Family Support Centers (CFSC), which operates under the State Committee for Family, Women and Children Affairs, regularly conducts awareness-raising activities to promote a healthy lifestyle among the population living in the regions.
Aghdam, Goranboy, Hajigabul, Sabirabad, Saatli, Zagatala CFSCs held awareness-raising events on the negative effects of drugs, tobacco, alcohol and other psychoactive substances, prevention of infectious and non-infectious diseases, as well as the fight against the COVID-19 pandemic.
At the events held in educational institutions with the participation of pupils and students, psychologists and social workers provided detailed information on the topic, and social videos were demonstrated. As part of the awareness-raising work, information leaflets and booklets were distributed to citizens in public places.