Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova şəhid övladları ilə birgə “Tut əlimdən” layihəsində
14 oktyabr 2021
“Tut əlimdən” layihəsinin növbəti iştirakçıları şəhid İlkin Əhədzadənin övladları Fidan və Ləmanla Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova olub.
Onların birgə keçirdiyi bir gün haqqında hazırlanmış veriliş bu gün, oktyabrın 14-də saat 18.30-da AzTV-də yayımlanacaq.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və AzTV-nin “Tut əlimdən” layihəsi şəhidlərimizin bizə əmanətləri olan övladlarının daim diqqət və qayğı əhatəsində olduqları mesajını cəmiyyətə çatdırmaqdır.
Layihə üzrə rəhbər vəzifəli və ya yaxud tanınmış hər hansı bir şəxs bir gününü şəhid övladları ilə keçirir, onarın qayğılarını bölüşür, asudə vaxtının faydalı keçməsinə dəstək olur.

Председатель Госкомитета по Проблемам Семьи, Женщин и Детей Бахар Мурадова вместе с детьми шехидов в проекте «Держи меня за руку»
14 октября 2021
Следующими участниками проекта «Держи меня за руку» стали дети шехида Илькина Ахадзаде, Фидан и Ламан, а также председатель Госкомитета по делам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова.
Передача о проведенном вместе дне выйдет сегодня, 14 октября, в 18.30 на AzTV.
Проект Министерства Труда и Социальной защиты населения и AzTV «Держи меня за руку» призван донести до общественности сообщение о том, что вверенные нам дети наших шехидов всегда находятся в центре внимания.
Любой руководитель проекта или знаменитость проводит день с детьми шехидов, делясь их заботами и способствует проведению продуктивного досуга.