Sosial şəbəkələrdə Suraxanı rayonunda bir qadının azyaşlı uşağının gözü qarşısında narkotik vasitələrdən istifadə etməsi ilə bağlı fakt yerində araşdırıldı.
15 iyul 2021
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin müraciəti əsasında, Suraxanı Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşları, rayon icra hakimiyyətinin yetkinlik yaşına çatmayanların işləri və hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyanın üzvləri və “Ümidli Gələcək” Sosial Təşəbbüslər Birliyinin nümayəndələri ilə birgə ünvana baxış keçirilib.
Araşdırma zamanı azyaşlının ata və anasının tüfeyli həyat tərzi keçirdikləri müəyyən edilib və narkotik maddələrdən istifadə etdikləri şübhə doğurduğundan polis bölməsinə dəvət ediliblər.
İlkin araşdırmalardan sonra vəziyyətlə bağlı akt tərtib olunub, mənzildə olan azyaşlı uşaq sığınacağına yerləşdirilib.
Dövlət Komitəsi məsələni nəzarətdə saxlayır və aidiyyəti qurumlarla birgə uşağın hüquqlarının təmin olunması istiqamətində müvafiq tədbirlər həyata keçiriləcəkdir.

The fact that a woman used drugs in front of her young child in Surakhani district was investigated on social networks.
At the request of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the address was inspected by employees of the Surakhani District Police Office, members of the commission for the protection of the rights and affairs of minors and representatives of the "Hopeful Future" Social Initiatives Union.
During the investigation, it was established that the child's parents were loafers, and they were summoned to the police station on suspicion of drug use.
After the preliminary investigation, an act was drawn up on the situation and the child was placed in a shelter in the apartment.
The State Committee is monitoring the issue and appropriate measures will be taken to ensure the rights of the child together with the relevant agencies.