“Sağlam həyat tərzi. Ziyanlı vərdişlərin insan sağlamlığına təsiri “mövzusunda onlayn tədbir keçirildi
6 aprel 2021
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi mütəmadi olaraq, Səhiyyə Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil müəssisələrində sağlam həyat tərzinin təbliği məqsədilə maarifləndirmə tədbirlərini həyata keçirir.  Bu istiqamətdə keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, 6 aprel 2021-ci il tarixdə Salyan Peşə Liseyinin  tələbələri üçün “Sağlam həyat tərzi. Ziyanlı vərdişlərin insan sağlamlığına təsiri” mövzusunda onlayın tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Nailə İbrahimova “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı təqdimatla çıxış edərək,  uşaq və gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirləri, sağlam həyat tərzinin vacibliyi, ziyanlı vərdişlərin fəsadları haqqında məlumat verib.
Daha sonra Səhiyyə Nazirliyinin  İctimai-Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Ülkər Camalova çıxış edərək, sağlam həyat tərzinin əsas amillərindən danışıb və koronavirus pandemiyası (COVİD-19) zamanı insanların sağlamlığının qorunması yolları barədə geniş məlumat verib.
Tədbirin yekununda çıxış edən Salyan Peşə Liseyinin direktoru Razıgül Dadaşova Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinə və Səhiyyə Nazirliyinin İctimai-Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinə tədbirin keçirilməsinə görə öz təşəkkürünu bildirib.

"Здоровый образ жизни. Проведено онлайн-мероприятие на тему "Воздействие вредных привычек на здоровье человека"
6 апреля 2021
Государственный Комитет по Делам Семьи, Женщин и Детей совместно с Министерством Здравоохранения и Министерством Образования регулярно проводят просветительскую работу в образовательных учреждениях, направленную на пропаганду здорового образа жизни.
В рамках продолжения этих мероприятий, 6 апреля 2021 года было проведено онлайн-мероприятие на тему "Здоровый образ жизни. " Воздействие вредных привычек на здоровье человека" для учащихся Сальянского профессионального училища.
Представитель Госкомитета по Делам Семьи, Женщин и Детей Наиля Ибрагимова выступила с презентацией на тему "Здоровый образ жизни или вредные привычки? Выбор за вами" и рассказала о просветительской работе, проводимой Государственным Комитетом, о важности здорового образа жизни и последствиях вредных привычек.
Затем методист Центра реформ общественного здоровья при Министерстве Здравоохранения Улькер Джамалова рассказала об основных факторах здорового образа жизни и дала подробную информацию о способах защиты здоровья человека во время коронавирусной пандемии (КОВИД-19).