“Yeniyetmə və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkili” adlı onlayn görüş keçirilib
04 fevral 2021-ci il tarixində Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Yeniyetmə və gənclərin asudə vaxtının  səmərəli təşkili” adlı onlayn  görüş keçirilib.
Görüşdə Qəbələ UADM-in sosial iş üzrə mütəxəssisləri, Qəbələ RİH-nin  nümayəndəsi Anar Şirinov, Gənclər İdman İdarəsinin rəhbəri Fəxri Soltanov, Qəbələ Heydər Əliyev Mərkəzinin əməkdaşları, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin könülləri və mərkəz könüllüləri iştirak edib.
Görüş zamanı yeniyetmə və gənclər üçün nəzərdə tutulan gənclər evinin, gənclər fondunun yaradılması, onların  asudə vaxtlarının təşkili, məşğulluğunun təmin edilməsi və s. işlər  haqqında danışılıb. Yeniyetmə və gənclərə  göstərilən dövlət qayğısı xüsusi ilə vurğulanıb. Pandemiya dövründə gənclərə fiziki tərbiyə ilə məşğul olmağın fiziki inkişafın sağlamlıqla yanaşı, onların mənən formalaşmasında xüsusi əhəmiyyət kəsb etdiyi bildirilib.
Görüşdə Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi tərəfindən keçirilən bütün tədbirlərin yeniyetmə və gənclərin hərtərəfli inkişafına yönəldilməsi haqqında məlumat verilib.

An online meeting on "Effective organization of leisure time of adolescents and young people" was held
4 February 2021
On February 4, 2021, Gabala Child and Family Support Center organized an online meeting entitled "Effective organization of leisure time of adolescents and youth."
The meeting was attended by Gabala UADM-socialization specialists, Gabala Executive Power representative Anar Shirinov, head of the Youth Sports Department Fakhri Soltanov, employees of the Gabala Heydar Aliyev Center, volunteers of the Small and Medium Business Development Agency and center volunteers.
During the meeting, the establishment of a youth home for adolescents and young people, a youth fund, the organization of their leisure time, employment, etc. talked about the work. The state care for adolescents and young people was especially emphasized. During the pandemic, it was noted that physical training for young people is of special importance for physical development, as well as their spiritual formation.
During the meeting, it was reported that all the events held by the Gabala Child and Family Support Center are aimed at the comprehensive development of adolescents and youth.
At the end of the meeting, the sides exchanged views on the topic and answered questions of the participants.