Dövlət Komitəsində İkinci Qarabağ müharibəsi qazisi ilə görüş keçirilib
01.02.2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və Komitə əməkdaşları Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin əməkdaşı, İkinci Qarabağ müharibəsi qazisi Elmir Ağalizadə ilə görüşüblər.
Görüşün əvvəlində qəhrəman şəhidlərimizin əziz xatirəsi 1 dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Komitə sədri qazimizi salamlayaraq döyüşlərdə göstərdiyi qəhrəmanlığa görə öz təşəkkürünü bildirib.  Zəfər dolu bu günlərin yaşanmasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu siyasətin rolundan bəhs edən B.Muradova, bu qələbənin Ali Baş Komandan İlham Əliyevin yüksək sərkərdəlik qabiliyyəti və ordumuzun igid qəhrəmanları sayəsində qazanıldığını vurğulayıb. Bu yolda can qoyan xalqımızın, ordumuzun hər bir sıra nəfərinin, öz zəhməti, gərgin əməyi ilə xidmət edərək bu qələbəni nəinki ölkənin, eləcə də dünya hərb tarixinə qızıl hərflərlə yazdığı qeyd edilib, ölkəmizin artıq dinc quruculuq və abadlıq dövrünə qədəm qoyduğu bildirilib.
Vətən Müharibəsində şəhid olan ölməz igidlərimizi yad edən Komitə sədri, onların heç bir zaman unudulmayacağını, bir ömür boyu onlara minnətdarlıq hissi duyacağımızı çatdırıb. Allahdan şəhidlərimizə rəhmət diləyən sədr, bu şanlı qələbə münasibətilə hər kəsi təbrik edərək, Vətən müharibəsi iştirakçısı olan qəhrəmanlarımızın döyüş yolunun gənc nəsil üçün nümunə olduğunu, onların göstərdikləri qəhrəmanlıqlardan gənclərimizə  danışılmalı olduğumuzu diqqətə çatdırıb.
Qazimiz Elmir Ağazadə çıxış edərək Bahar Muradova başda olmaqla Komitə əməkdaşlarına müharibə dövründə ailəsinə göstərdikləri qayğı və dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib, anasının salamlarını və təşəkkürlərini çatdırıb, Vətən qarşısında borcunu yerinə yetirmək imkanına görə şərəf duyduğunu, şəhid olan qardaşlarını daim kədər hissi ilə yad edəcəyini qeyd edib. Görüş zamanı igid qazimiz döyüş xatirələrindən bəhs edib, ailəsinin 1-ci Qarabağ müharibəsində Şuşa uğrunda döyüşlərdə şəhid verdiyini qeyd edərək bu gün onların gözünə daha rahat baxdığını bildirdi. Xalq tərəfindən gördükləri dəstəyə diqqət çəkən E.Ağalizadə, balaca balaların  əsgərlərə yazdığı məktubların onları necə sevindirdiyini dilə gətirdi. O, ölkə başçısı başda olmaqla dövlət tərəfindən  göstərilən qayğıya görə minnətdarlığını bildirib.
Qarabağ qazisi Elmir Ağalizadəyə vətən müharibəsində fəal iştirakına görə Dövlət Komitəsi adından fəxri fərman təqdim edilib, xatirə şəkli çəkdirilib.
Görüşdə sədr müavinləri Sədaqət Qəhrəmanova, Aynur Sofiyeva və Komitə əməkdaşları da iştirak edib.
Qeyd edək ki, E.Ağalizadə Tərtər, Talış Suqovuşan, Hadrut, Laçın, Qubadlı  istiqamətlərində gedən döyüşlərdə iştirak edib. Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyev tərəfindən “Cəsur  döyüşçü”, “Suqovuşanın azad olunması” və “Laçının azad olunması” medalları ilə təltif olunub.

A meeting with a veteran of the Second Karabakh War was held at the State Committee for Family, Women and Children Affairs
1 February 2021
Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs  and employees of the State  Committee met with Mr. Elmir Agalizadeh, an employee of the Gabala Child and Family Support Center, a veteran of the Second Karabakh War on February 1, 2021.
At the beginning of the meeting, the memory of our heroic martyrs was commemorated with a minute of silence.
Speaking about the role of the policy founded by National Leader Heydar Aliyev in these victorious days, Mrs. Muradova stressed that this victory was achieved due to the high commanding skills of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev and the brave heroes of our army.
The chairperson of the State Committee said that immortal heroes who died in the Great Patriotic War never be forgotten and we will be grateful to them for a lifetime.
Our veteran Mr. Elmir Agazadeh thanked the staff of the State Committee,  for the care and support provided to his family during the war, conveyed his mother's greetings and gratitude, said he was honored for the opportunity to fulfill his duty to the motherland. Mr. Agalizadeh drew attention to the support of the people and expressed how the letters written by the little ones to the soldiers made them happy. He thanked the President for the care provided by the state.
Karabakh veteran Mr.  Elmir Agalizade was awarded an honorary diploma on behalf of the State Committee for his active participation in the war.
Lets` noted that, Mr. E.Agalizadeh took part in the battles in Tartar, Talysh Sugovushan, Hadrut, Lachin, Gubadli directions. He was awarded the medals "Brave fighter ", "Liberation of Sugovusha" and "Liberation of Lachin"  by President Mr. Ilham Aliyev.