Vətəndaşların onlayn formatda qəbulu keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva 22 yanvar 2021-ci il tarixində vətəndaşların onlayn formatda qəbulunu keçirib.
Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində təşkil olunan qəbulda Goranboy rayonundan olan sakinlər iştirak edib.
Qəbulda məişət zorakılığı, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinəsi və müalicəsi, aliment məsələləri, boşanmalardan yaranan problemlər, məhkəmə qərarlarının icrası və digər vacib məsələlər ilə bağlı ərizə, təklif və müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib.

Онлайн прием граждан
Заместитель председателя Госкомитета по делам семьи женщин и детей Айнур Софиева 22 января 2021 года провела онлайн-прием граждан.
Жители Геранбойского района приняли участие в приеме, организованного Геранбойским центром поддержки семьи и ребенка.
Были рассмотрены заявления, предложения и обращения, связанные с домашним насилием, лечением детей с ограниченными возможностями, алиментами, проблемами развода, исполнением судебных решений и другие важные вопросы.
На приеме обращения граждан по вопросам, входящим в компетенцию Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей были рассмотрены с участием должностных лиц соответствующих структурных подразделений Комитета и даны поручения о принятии соответствующих мер.