Sığınacağa yerləşdirilən 12 yaşlı S.L ailəsinə təhvil verilib
4 yanvar 2021-ci il tarixində itkin düşməsi ilə bağlı KİV-də haqqında məlumat yayılan S.L (şərti ad)  yanvarın 6-da polis əməkdaşları tərəfindən Sabunçu rayonu ərazisində tapılaraq Sabunçu rayon İcra Hakimiyyəti və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Ramana qəsəbəsində yerləşən “Nur” uşaq sığınacağına yerləşdirilmişdi.
Araşdırmalar zamanı ailədə 12 yaşlı qızın valideynləri ilə münasibətlərində problemlərin olması müəyyən edilmiş və bu səbəbdən də S.L və  ailəsi  Komitənin tövsiyəsi əsasında Nizami rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən təşkil olunan psixoloji reabilitasiyaya cəlb olunmuşdular.
Bu gün Dövlət Komitəsi və rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri ailə ilə yenidən görüş keçirmiş və nəticədə S.L-in doğmaları ilə bir yerdə yaşaması üçün hər hansı bir problemin mövcud olmadığı nəzərə alınaraq o, ailəsinə təhvil verilmişdir.

12-летняяС.Л., которую поместили в приют, передали семье
С.Л. (псевдоним), пропавшая 4 января 2021 года, была обнаружена полицией в Сабунчинском районе 6 января представителями исполнительной власти Сабунчинского района и Государственного Комитета по делам семьи, женщин и детей.
В ходе расследования установлено, что у 12-летней девочки были проблемы во взаимоотношениях с родителями, поэтому С.Л. и ее семья были вовлечены в процесс психологической реабилитации, организованный Исполнительной властью Низаминского района по рекомендации комитета.
Сегодня представители Госкомитета и исполнительной власти района снова встретились с семьей .С.Л. была передана семье с учетом того, что проблем с проживанием у родственников не было.