Sığınacağa yerləşdirilən 12 yaşlı S.L ailəsinə təhvil verilib
4 yanvar 2021-ci il tarixində itkin düşməsi ilə bağlı KİV-də haqqında məlumat yayılan S.L (şərti ad)  yanvarın 6-da polis əməkdaşları tərəfindən Sabunçu rayonu ərazisində tapılaraq Sabunçu rayon İcra Hakimiyyəti və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Ramana qəsəbəsində yerləşən “Nur” uşaq sığınacağına yerləşdirilmişdi.
Araşdırmalar zamanı ailədə 12 yaşlı qızın valideynləri ilə münasibətlərində problemlərin olması müəyyən edilmiş və bu səbəbdən də S.L və  ailəsi  Komitənin tövsiyəsi əsasında Nizami rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən təşkil olunan psixoloji reabilitasiyaya cəlb olunmuşdular.
Bu gün Dövlət Komitəsi və rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri ailə ilə yenidən görüş keçirmiş və nəticədə S.L-in doğmaları ilə bir yerdə yaşaması üçün hər hansı bir problemin mövcud olmadığı nəzərə alınaraq o, ailəsinə təhvil verilmişdir.

S.L. (conventional name), the 12-year-old girl, who was placed in the shelter, was handed over to her family
21 January 2021
S.L. (conventional name), who was reported missing in the media on January 4, 2021, was found by police officers on January 6 in Sabunchu district and was placed in Ramana settlement, in the “Nur” children's shelter by the Sabunchu District Executive Power and the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
During the investigation, it was determined that the 12-year-old girl had problems in her relationship with her parents, and therefore S.L and her family were involved in psychological rehabilitation organized by the Nizami District Executive Power on the recommendation of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
Today, representatives of the State Committee and the District Executive Power met with the family again, and as a result, S.L. was handed over to her family, taking into account that there were no problems for her to live with her relatives.