Axtarılan Ləman Şahbazova tapılaraq nəzarətə götürülüb
5 yanvar 2021-ci ildə kütləvi informasiya vasitələrində 12 yaşlı Ləman Şahbazovanın Sabunçu rayonu Zabrat qəsəbəsində yaşayan nənəsinin evindən çıxaraq geri qayıtmadığı ilə bağlı məlumat öz əksini tapmışdır.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, hüquq-mühafizə və yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə birlikdə həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində azyaşlı bu gün səhər Sabunçu rayonu ərazisində tapılıb.
Məsələnin hərtərəfli araşdırılması müddətində L.Şahbazaovanın “Nur” uşaq evinə yerləşdirilməsi məqsədəuyğun hesab edilmişdir.

Разыскиваемая Ляман Шахбазова найдена
5 января 2021 года в СМИ появилась информация о том, что 12-летняя Ламан Шахбазова вышла из дома своей бабушки в поселке Забрат Сабунчинского района и не вернулась.
В результате мер, принятых совместно Государственным комитетом по делам семьи, женщин и детей, правоохранительными органами и представителями органов местнщй исполнительной власти, несовершеннолетняя был найдена сегодня утром в Сабунчинском районе.
В ходе всестороннего расследования вопроса было признано целесообразным поместить Л.Шахбазову в детский дом «Нур».